وبلاگ

آموزش اضافه کردن شمارنده در وردپرس

شمارنده در وردپرس
آموزش وردپرس

آموزش اضافه کردن شمارنده در وردپرس

فهرست مطالب

مطمئنا می دانید که وب سایت شما زمان کمی برای جلب توجه دارد و چگونه باید از هر گونه توجه به آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. معمولاً، این بدان معناست که اطلاعات را به شیوه ای بسیار کارآمد، با استفاده از عناصر متنی و تصویری از مجموعه ابزارهای ارتباطی خود ارائه دهید. اما چطور خواهد شد اگر چند عدد هم به این متن ها و تصویرها اضافه کنید؟ چرا نشان نمی دهید که کسب و کار شما چند مشتری داشته است، یا چند پروژه موفق را تکمیل کرده اید، یا در چند بازار ملی مختلف حضور داشته اید؟ این اعداد نه تنها در هنگام تصاحب املاک در وب سایت شما چشمگیر به نظر می رسند، بلکه اطلاعات ارزشمندی را نیز به طور کارآمد منتقل می کنند. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه چهار شمارنده در وردپرس برای وب سایت خود ایجاد کنید، و اگر ایده ای برای ایجاد کانتر دارید آن را اجرا کنید.

در این مقاله موارد زیر را پوشش می دهیم:

شمارنده در وردپرس

اولین چیزی که باید در مورد افزودن شمارنده در وردپرس با استفاده از ابزارک Elementor بدانید این است که برای کارکردن با آن به Elementor Website Builder نیز احتیاج دارید. به داشبورد وب سایت خود بروید، به افزونه ها> افزودن جدید بروید، Elementor را جستجو کنید و آن را نصب و فعال کنید.

بیشتر بخوانید:

خطاهای رایج وردپرس و آموزش حل آن ها

می توانید از نسخه رایگان یا حرفه ای استفاده کنید – کاملاً به شما بستگی دارد، زیرا این افزونه با دو حالت کار می کند. و در مورد افزونه، Qi Addons for Elementor، باید آن را جستجو کرده و آن را نیز نصب و فعال کنید.

گام بعدی ایجاد یک صفحه یا پست است که می خواهید شمارنده را در آن اضافه کنید یا هرگونه پست یا صفحه موجود را باز کنید که به نظر شما شمارنده یا تعداد کمی از آنها خوب به نظر می رسند. برای این کار، ما روی یک بوم جدید در قالب یک پست جدید کار کرده ایم، و انتخاب کردیم که یک سکشن چهار ستونی برای شروع ایجاد کنیم، زیرا قصد داشتیم چهار شمارنده اضافه کنیم.

آموزش اضافه کردن شمارنده در وردپرس

با استفاده از ستونها، کار بعدی این است که ویجت را بیابید-عملکرد جستجو در منوی عناصر سمت چپ برای این کار کاملاً مناسب است. counters را تایپ کنید، دقت کنید counter تایپ نکنید زیرا ویجت دیگری را نشان می دهد. کشیدن ویجت به نزدیکترین ستون سمت راست نتیجه درستی را به دست می آورد.

بیشتر بخوانید:

قالب صفحه در وردپرس چیست | آموزش ساخت page template در 4 مرحله

آموزش اضافه کردن شمارنده در وردپرس

نباید نگران پر کردن ستون های باقی مانده باشید. گاهی اوقات ایده خوبی است که بیشتر استایل دهی را روی یکی از شمارنده ها انجام دهید و سپس آن را در ستون های دیگر کپی کرده و محتویات آن را تغییر دهید. این کار ممکن است برای شما در انجام پروژه های پرمصرف زمان بیشتری صرفه جویی کند و تا زمانی که قصد دارید ظاهر پیشخوان خود را تا حدودی یکنواخت داشته باشید کاملاً کار می کند. همانطور که بعداً خواهید دید، ما ابتدا ویرایش ها و استایل ها را روی یک کانتر انجام دادیم، و سپس برخی از تغییرات محتوا را در ستون های باقی مانده کپی و ایجاد کردیم.

بیشتر بخوانید:

ادامه مطلب در وردپرس | تگ more در وردپرس | چرا تگ more کار نمیکند؟

ویرایش محتوا در شمارنده وردپرس

محتوایی که هنگام افزودن ویجت برای اولین بار مشاهده می کنید فقط برای نمایش وجود دارد، بنابراین احتمالاً ابتدا می خواهید آن را تغییر دهید. گزینه های کلی که در برگه محتوا مشاهده می کنید مکانی است که می توانید انواع مختلفی از مطالب مفید مربوط به محتوا را انجام دهید، از انتخاب رقم شروع و پایان شمارنده، تا تنظیم گام های بین ارقام، فعال کردن نمادها و جداکننده، و در نهایت ویرایش عنوان و متن شمارنده.

ویرایش محتوا در شمارنده وردپرس

می توانید شمارش را از صفر شروع نکنید. برای رقم پایانی برای مثال 52 را انتخاب کنید. همچنین عنوان و متن را تغییر دهید تا مطابق میل شما باشد.

ویرایش محتوا در شمارنده وردپرس

قبل از ادامه دادن به استایل دهی به این شمارنده، باید به نماد، جداکننده و گزینه های مربوط در زیر گزینه های کلی توجه داشته باشید. اینها به شما امکان می دهد یک نماد به شماره خود و جدا کننده بین شماره و متن اضافه کنید. اگر می خواهید از آنها استفاده کنید، باید هر دو را در گزینه های عمومی فعال کنید.

بیشتر بخوانید:

افزونه های مهم وردپرس + چرا باید از این پلاگین‌ها استفاده کنیم

طراحی یک شمارنده در وردپرس

با رفتن به گزینه های Style در برگه Style، تعداد بی شماری از گزینه ها را پیدا خواهید کرد که نحوه نمایش محتویات پیشخوان شما را تعیین می کند. می توانید ترازبندی آن را تغییر دهید، با تایپوگرافی و رنگها یا رقم، عنوان و متن بازی کنید، و حتی زمینه ای برای رقم تعیین کنید و رنگ و شعاع آن را انتخاب کنید.

طراحی یک شمارنده در وردپرس

اولین کاری که ما در اینجا انجام دادیم این بود که مطمئن شویم ارقام ما دقیقا همانطور که ما می خواهیم به نظر می رسد. برای شروع، به Digit Typography رفتیم و فونت را به DM Sans تغییر دادیم. بعد، مقداری به ضخامت قلم اضافه کردیم به آن اضافه می کنیم.

طراحی یک شمارنده در وردپرس

بعد، رنگ رقم را به #1e1e1e تغییر دادیم. برای عنوان، فونت را به DM Sans تغییر داده ایم. گزینه Transform را در Title Typography به Normal تغییر دادیم، زیرا نمی خواستیم از حروف بزرگ استفاده کنیم. اندازه عنوان را به 20 پیکسل، وزن آن را به 500 و ارتفاع خط را به 26 پیکسل تغییر دادیم.

طراحی یک شمارنده در وردپرس

برای متن، رنگ را به #1e1e1e، فونت را به DM Sans، اندازه را به 17 پیکسل و ارتفاع پیوند را به 26 تغییر داده ایم. ضخامت قلم را به عنوان پیش فرض حدود 400 تغییر داده ایم.

بیشتر بخوانید:

سیستم مدیریت محتوا CMS چیست؟ آشنایی با 6 سایت ساز محبوب

طراحی یک شمارنده در وردپرس

گزینه های Spacing Style هنگامی مفید است که می خواهید حاشیه ها و متن را برای شمارنده خود تنظیم کنید. تنها تغییری که در اینجا ایجاد کردیم این بود که margin-top عنوان بالا را روی 10 پیکسل تنظیم کنیم.

طراحی یک شمارنده در وردپرس

از آنجا که نماد جداکننده اضافه نکرده ایم، در گزینه های Separator Style کاری برای انجام دادن وجود ندارد. در صورت انتخاب افزودن جداکننده، این گزینه ها به شما امکان می دهد رنگ، سبک حاشیه، حاشیه و عرض و ضخامت جداکننده را تغییر دهید. شما گزینه هایی برای نماد جداکننده نیز خواهید داشت که شامل رنگ، اندازه فونت و حاشیه می شود.

 

پس از طراحی اولین شمارنده، زمان ساخت سه نسخه دیگر از آن فرا رسیده است. این کار را به سادگی با کلیک راست روی شمارنده و انتخاب Duplicate انجام داده ایم و آن را تکرار کرده ایم تا شمارنده کافی برای ستون های خود داشته باشیم.

طراحی یک شمارنده در وردپرس

در شمارنده های جدید هیچ یک از گزینه های استایل را تغییر ندادیم. بزرگترین افزودنی ستاره ای بود که به شمارنده سوم اضافه کردیم. از برگه Content، به سراغ گزینه های Icon رفتیم، نماد asterisk را انتخاب کردیم و اندازه آن را روی 15 پیکسل تنظیم کردیم.

طراحی یک شمارنده در وردپرس

تنها چیزی که تغییر دادیم عدد شمارنده ها بود. شمارنده دوم دارای رقم شروع 260 و رقم پایان 269 بود. سومین مورد در مراحل 5 از 72 به 89 رسید و شمارنده نهایی دارای رقم شروع 93 و رقم پایان 102 بود. همه شمارنده های جدید نسخه جدیدی دریافت کردند. نتیجه این بود.

طراحی یک شمارنده در وردپرس

سخن آخر

وقتی یک وب سایت دارید، عقل سلیم می گوید هر عنصری که بتواند به شما کمک کند پیام خود را راحت تر و موثرتر ارسال کنید، عنصری است که باید از آن استقبال کنید. اگر فکر می کنید که افزودن شمارنده می تواند راه مفیدی برای نمایش دستاوردها، منابع یا ظرفیت های کسب و کار شما باشد، ویجت شمارنده وجود خواهد داشت و منتظر است تا به شما کمک کند بازدیدکنندگان خود را با تعداد فوق العاده ای خیره کنید.

 

https://qodeinteractive.com/magazine/how-to-add-counters-in-wordpress/

5 3 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x