وبلاگ

افزایش سرعت صفحه در سایت با 9 گام | افزایش سرعت وردپرس

افزایش سرعت صفحه در سایت با 9 گام
آموزش سئو / آموزش وردپرس / دیجیتال مارکتینگ

افزایش سرعت صفحه در سایت با 9 گام | افزایش سرعت وردپرس

فهرست مطالب

سرعت سایت مقیاسی برای اندازه گیری سرعت بارگذاری محتوای صفحه شما است. افزایش سرعت صفحه باعث بالارفتن سرعت سایت می شود.

سرعت صفحه چیست؟

سرعت صفحه چیست؟

سرعت صفحه غالباً با “سرعت سایت” اشتباه گرفته می شود ، سرعت صفحه در واقع مدت زمان مورد نیاز برای بازدید از صفحه در یک سایت است. سرعت صفحه را می توان با “زمان بارگذاری صفحه” (مدت زمان نمایش کامل مطالب در یک صفحه خاص) توصیف کرد همچنین می توان گفت سرعت صفحه برابر است با اینکه چه مدت طول می کشد تا مرورگر شما اولین بایت اطلاعات را از وب سرور دریافت کند.

شما می توانید سرعت صفحه خود را با استفاده از
PageSpeed Insights Google ارزیابی کنید. PageSpeed Insights Speed Score شامل داده های CrUX (گزارش تجربه کاربر Chrome) و گزارش هایی در مورد دو معیار سرعت مهم است: First Contentful Paint (FCP) و DOMContentLoaded (DCL) است.

 

 

گوگل سرعت سایت را و در نتیجه سرعت صفحه را به عنوان یکی از سیگنال های لازم برای رتبه بندی صفحات درنظر می گیرد. تحقیقات نشان داده است که گوگل ممکن است به طور خاص زمان دریافت اولین بایت از سرور را به عنوان سرعت صفحه اندازه گیری کند. علاوه بر این ، سرعت پایین صفحه به این معنی است که موتورهای جستجو می توانند با استفاده از بودجه اختصاصی خزیدن ، صفحات کمتری را بررسی کنند و این می تواند بر نمایه سازی شما تأثیر منفی بگذارد.

افزایش سرعت صفحه برای تجربه کاربر هم مهم است. صفحات با زمان بارگذاری بیشتر دارای بانس ریت بالاتر و میانگین زمان کمتر در صفحات هستند. همچنین سرعت پایین لود شدن صفحات تاثیر منفی بر نرخ تبدیل دارد.

 

در این مقاله چندین روش برای افزایش سرعت صفحه بررسی می شود:

افزایش سرعت سایت با فعال کردن فشرده سازی

برای کاهش حجم پرونده های CSS ، HTML و JavaScript که بزرگتر از 150 بایت هستند ، از Gzip ، یک برنامه نرم افزاری برای فشرده سازی فایل استفاده کنید.

از gzip در پرونده های تصویری استفاده نکنید. برای کم کردن حجم فایل های تصاویر، آنها را در برنامه ای مانند فتوشاپ فشرده کنید که می توانید کیفیت تصویر را در آن کنترل کنید.

CSS ، JavaScript و HTML را کم حجم کنید

با بهینه سازی کد سایت (شامل حذف فاصله ، ویرگول و سایر نویسه های غیرضروری) ، می توانید سرعت صفحه خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید. همچنین کامنت های موجود در کدها، قالب بندی و کدهای استفاده نشده را حذف کنید. گوگل توصیه می کند از CSSNano و UglifyJS استفاده کنید.

کم کردن تعداد پلاگین ها و تاثیر آن بر افزایش سرعت صفحه

وجود افزونه های زیاد در وب سایت به معنای سرعت کم ، مشکلات امنیتی ، خرابی و سایر مشکلات فنی است. افزونه های غیرضروری را غیرفعال یا حذف کنید.

بیشتر بخوانید:

افزونه های مهم وردپرس + چرا باید از این پلاگین‌ها استفاده کنیم

کاری که می توانید انجام دهید این است که هر یک از افزونه های غیرضروری را انتخاب کرده و برای اندازه گیری عملکرد سرور غیرفعال کنید. به این ترتیب می توانید افزونه هایی را که به سرعت سایت شما آسیب می رسانند شناسایی کنید و برای افزایش سرعت صفحه آن ها را غیرفعال کنید.

ریدایرکت ها را کاهش دهید

هر بار که یک صفحه به صفحه دیگری ریدایرکت می شود ، بازدید کننده شما باید مدت زمانی را منتظر بماند تا چرخه درخواست و پاسخ HTTP تکمیل شود.

اگر وب سایت شما یک وب سایت ریسپانسیو است ، احتمالاً ریدایرکت هایی برای بازدیدکننده تلفن همراه از وب سایت اصلی به وب سایت ریسپانسیو انجام می شود.

 

Google توصیه می کند برای ارسال مستقیم کاربران با عوامل کاربری موبایل به URL معادل تلفن همراه ، از تغییر مسیر HTTP استفاده کنید.

جاوا اسکریپت را حذف کنید

قبل از اینکه مرورگرها یک صفحه را بسازند، باید با تجزیه HTML، یک درخت DOM بسازند. اگر مرورگر شما در طی این فرآیند با یک اسکریپت روبرو شود ، قبل از ادامه کار باید متوقف شود و آن را اجرا کند سپس ادامه دهد. گوگل پیشنهاد می کند که استفاده از JavaScript را به حداقل برسانید تا بتوانید سرعت صفحات خود را افزایش دهید.

حافظه پنهان مرورگر

مرورگرها اطلاعات زیادی را در حافظه پنهان ذخیره می کنند (صفحات استایل دهی، تصاویر ، پرونده های جاوا اسکریپت و موارد دیگر) به طوری که وقتی بازدید کننده ای به سایت شما بازمی گردد، مرورگر مجبور نیست کل صفحه را از ابتدا بارگیری کند. از ابزاری مانند YSlow استفاده کنید تا ببینید آیا برای حافظه پنهان خود تاریخ انقضا تعیین کرده اید یا خیر. سپس هدر تاریخ انقضا را برای مدت زمانی که می خواهید این اطلاعات ذخیره شوند تنظیم کنید. در بسیاری از موارد ، مگر اینکه طراحی سایت شما به طور مکرر تغییر کند ، یک سال یک دوره زمانی معقول است.

زمان پاسخ سرور را بهبود ببخشید

زمان پاسخگویی سرور شما تحت تأثیر میزان ترافیکی که دریافت می کنید متغیر است. منابعی که هر صفحه از آن استفاده می کند ، نرم افزاری که سرور شما از آن استفاده می کند و راه حل های میزبانی که از آن ها استفاده می کنید روی این زمان تاثیر می گذارد. برای بهبود زمان پاسخ سرور خود ، به دنبال گلوگاه های عملکردی مانند جستجوی کند پایگاه داده ، مسیریابی کند یا کمبود حافظه کافی باشید و آنها را برطرف کنید. برای افزایش سرعت صفحه باید زمان پاسخ بهینه سرور زیر 200 میلی ثانیه است.

از شبکه توزیع محتوا استفاده کنید

شبکه های توزیع محتوا (CDN) که شبکه های تحویل محتوا نیز نامیده می شوند ، شبکه هایی از سرورها هستند که برای توزیع بار محتوای تحویلی استفاده می شوند. اساساً ، کپی های سایت شما در مراکز داده مختلف و از نظر جغرافیایی متنوع ذخیره می شود تا کاربران دسترسی سریعتر و مطمئن تری به سایت شما داشته باشند در این صورت کاربران به سرعت می توانند به سایت شما دسترسی پیدا کنند و این خود موجب افزایش سرعت صفحه می شود.

بهینه سازی تصاویر

مطمئن شوید که تصاویر شما از اندازه لازم بزرگتر نیستند ، از فرمت پرونده مناسبی برخوردار هستند (PNG ها معمولاً برای گرافیک هایی با کمتر از 16 رنگ بهتر هستند در حالی که JPEG ها برای عکسها بهتر هستند) و برای وب فشرده شده اند .

از نرم افزار CSS sprites برای ایجاد الگویی برای تصاویری که مرتباً در سایت خود مانند دکمه ها و نمادها بکار می برید، استفاده کنید. CSS sprites تصاویر شما را در یک تصویر بزرگ ترکیب می کند که به یک باره بارگیری می شود (که به معنای کاهش درخواست های HTTP است) و سپس فقط بخشهایی را که می خواهید نمایش دهید نمایش می دهد. این بدان معناست که شما باعث می شوید در زمان بارگیری تصاویر صرفه جویی شود و کاربران را منتظر بارگیری چندین تصویر نمی گذارید.

ابزارهای بررسی سرعت صفحه

در اینجا برخی از ابزارهای بررسی سرعت صفحه ، شناسایی مشکلات و حل آنها بررسی می شود.

ابزارهای PageSpeed

این یک ابزار Google است که به شناسایی مشکلات سرعت و همچنین دسته بندی آنها بر اساس اولویت های کم ، متوسط ​​و بالا برای بهبود سرعت سایت کمک می کند.

ابزارهای Yslow

ابزار دیگری برای ارزیابی سرعت وب سایت شما و دریافت نکاتی در مورد چگونگی بهبود عملکرد می توانید استفاده کنید ابزار Yslow است.

Load Impact

این ابزار برای وب سایت های بزرگی که روزانه ده ها هزار بازدید کننده پذیرا هستند بسیار مناسب است. Load Impact برای شناسایی چگونگی ماندگاری وب سایت در هنگام مراجعه به سایت ، شبیه سازی هایی را اجرا می کند.

پلاگین WP Smush.it

با استفاده از این افزونه وردپرس ، اندازه پرونده تصویر را کاهش داده و عملکرد وب سایت را بهبود بخشید.

بیشتر بخوانید:

وردپرس چیست؟ موارد استفاده از آن چیست؟ راهنمای افراد مبتدی (1400)

Gzip

GNU Gzip یک برنامه محبوب برای فشرده سازی داده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که سرور خود را برای فعال کردن فشرده سازی تنظیم کنید.

PageSpeed Insights Chrome Extension

شما می توانید از PageSpeed ​​Insights Chrome Extension برای کوچک کردن HTML یا تولید نسخه بهینه شده کد HTML استفاده کنید.

https://moz.com/learn/seo/page-speed