وبلاگ

آموزش بکاپ گیری سایت وردپرسی با پلاگین

بکاپ گیری سایت وردپرسی
آموزش وردپرس / آموزش افزونه های کاربردی

آموزش بکاپ گیری سایت وردپرسی با پلاگین

فهرست مطالب

اگر به دنبال راهی برای بکاپ گیری سایت وردپرسی بصورت رایگان هستید، مطمئناً UpdraftPlus یکی از محبوب ترین و بالا رتبه ترین پلاگین های موجود در این زمینه است. نه تنها به شما امکان می دهد پشتیبان گیری دستی داشته باشید، بلکه می تواند وب سایت شما را به طور خودکار در زمان های که انتخاب کرده اید پشتیبان گیری کنید. با استفاده از این پلاگین همچنین به راحتی می توانید یک نسخه پشتیبان را تنها با چند کلیک بازیابی کنید.

در این مقاله نصب و راه اندازی و استفاده از UpdraftPlus را مرحله به مرحله بررسی می کنیم و ویژگی ها و تنظیمات مختلف موجود در این افزونه را بررسی می کنیم.

 بیشتر بخوانید:

آموزش گام به گام تغییر رنگ پس زمینه سایت وردپرسی

بررسی اجمالی UpdraftPlus

اگر به دنبال تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرسی خود به صورت رایگان هستید، پس افزونه UpdraftPlus برای شما مناسب است. این افزونه با بیش از 14 میلیون دانلود، بالاترین رتبه و مطمئن ترین افزونه پشتیبان گیری برنامه ریزی شده جهان است.

UpdraftPlus بسیار سریع و آسان راه اندازی می شود و بکاپ تهیه شده را در فضای ابری آپلود می کند. فضاهای ابری مورد استفاده عبارتند از:

رابط کاربری UpdraftPlus به شما امکان می دهد بصورت خودکار پشتیبان گیری کنید، فایل های پشتیبان، پایگاه های داده، افزونه ها و تم ها را زمان بندی کنید و پشتیبان گیری خود را مستقیماً از کنترل پنل وردپرس خود بازیابی کنید.

بیشتر بخوانید:

انتخاب برنامه های کش سایت وردپرسی

نصب UpdraftPlus

برای بکاپ گیری از سایت وردپرسی خود بصورت رایگان، ابتدا باید افزونه UpdraftPlus را نصب کنید. برای انجام این کار، داشبورد وردپرس خود را باز کرده و از نوار منو Plugins> Add Plugins را انتخاب کنید.

نصب UpdraftPlus

سپس UpdraftPlus را در نوار جستجو تایپ کنید. افزونه پشتیبان گیری UpdraftPlus را انتخاب کرده و روی Install Now> Activate کلیک کنید.

نصب UpdraftPlus

تنظیم UpdraftPlus بمنظور بکاپ گیری از سایت وردپرسی بصورت رایگان

بمنظور تنظیم UpdraftPlus، گزینه Setting > UpdraftPlus Backup را از منو وردپرس انتخاب کنید.

تنظیم UpdraftPlus بمنظور بکاپ گیری از سایت وردپرسی بصورت رایگان

با این کار صفحه UpdraftPlus Backup/Restore باز می شود، جایی که می توانید تنظیمات UpdraftPlus را متناسب با نیازهای پشتیبان خود سفارشی سازی کنید. بیایید نگاهی بیندازیم که چه کاری می توانید انجام دهید…

بیشتر بخوانید:

بهینه سازی تصاویر در وردپرس | تمام آنچه باید بدانید (2021)

بکاپ گیری دستی

در داشبورد اصلی، UpdraftPlus به شما امکان می دهد در هر زمان به صورت دستی از وب سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای انجام این کار، کافی است بر روی دکمه Backup Now کلیک کنید.

بکاپ گیری دستی

شما می توانید نسخه پشتیبان تهیه شده بصورت دستی خود را روی سرور محلی خود بارگیری کنید یا از UpdraftPlus به صورت خودکار آن را در محل ذخیره سازی از راه دور بارگذاری کنید.

پیکربندی پشتیبان گیری های زمان بندی شده

UpdraftPlus به شما کمک می کند برنامه پشتیبان گیری خود را طوری تنظیم کنید که نیازی به بخاطر سپردن زمان های بکاپ گیری نداشته باشید. برای تنظیم پشتیبان گیری برنامه ریزی شده، برگه تنظیمات را در صفحه UpdraftPlus  از گزینه Backup/Restore انتخاب کنید.

پیکربندی پشتیبان گیری های زمان بندی شده

در اینجا می توانید هر چند وقت یکبار از پایگاه داده و فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. گزینه هایی که پیش رو دارید شامل موارد زیر است:

انتخاب شما بستگی به تعداد دفعات بروزرسانی سایت شما دارد. به عنوان مثال، اگر به صورت هفتگی محتوا اضافه می کنید، احتمالاً پشتیبان گیری هفتگی برای سایت شما کافی خواهد بود. همچنین می توانید تعداد فایل های بکاپ قبلی را که می خواهید ذخیره کنید، مشخص کنید.

وقتی تنظیمات برنامه پشتیبان خود را انجام دادید، به یاد داشته باشید که روی ذخیره تغییرات (Save Changes) در پایین صفحه کلیک کنید.

مکان ذخیره سازی از راه دور خود را انتخاب کنید

UpdraftPlus چندین راه حل ذخیره سازی از راه دور ارائه می دهد، بنابراین شما انتخاب های متنوعی برای مکان ذخیره سازی فایل های پشتیبان دارید. مجدداً برگه تنظیمات را انتخاب کرده و صفحه را به پایین پیمایش کنید تا Remote Storage خود را انتخاب کنید.

مکان ذخیره سازی از راه دور خود را انتخاب کنید

در مرحله بعد، روی نمادی که می خواهید کلیک کنید تا مکان ذخیره سازی از راه دور را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید. راه حلی که انتخاب کرده اید سپس در پایین صفحه ظاهر می شود.​

مکان ذخیره سازی از راه دور خود را انتخاب کنید

هر راه حل ذخیره سازی فرایند متفاوتی دارد، بنابراین به سادگی دستورالعمل های ارائه شده را دنبال کنید. در این مقاله، ما پشتیبان گیری از Google Drive را انتخاب کرده ایم. برای انجام این کار، نماد Google Drive را انتخاب کرده و سپس Save Changes را در پایین صفحه انتخاب کنید. اکنون این پنجره بازشو تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

مکان ذخیره سازی از راه دور خود را انتخاب کنید

روی پیوند موجود در این پنجره کلیک کنید. از شما خواسته می شود که وارد حساب Google خود شوید. سپس روی Allow کلیک کنید تا UpdraftPlus برای مشاهده و مدیریت فایل ها در Google Drive شما فعال شود.

مکان ذخیره سازی از راه دور خود را انتخاب کنید

آخرین مرحله این است که دکمه Complete Setup را برای اتصال دو راه حل انتخاب کنید.

مکان ذخیره سازی از راه دور خود را انتخاب کنید

همه نسخه های پشتیبان اکنون در Google Drive شما ذخیره می شوند. اگر می خواهید از بیش از یک مکان پشتیبان تهیه کنید، می توانید این کار را با ارتقا به UpdraftPremium انجام دهید.

بازیابی پشتیبان گیری

ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که باید نسخه پشتیبان را بازیابی کنید. این یک فرایند بسیار آسان است که فقط چند دقیقه و چند کلیک ماوس طول می کشد.

بنابراین، برای شروع، برگه پشتیبان گیری موجود را انتخاب کنید. در اینجا می توانید نسخه پشتیبان تهیه شده قبلی را مشاهده کنید.

برای بازیابی نسخه پشتیبان، روی Restore کلیک کنید. همچنین می توانید با کلیک روی Upload backup files، فایل ها را به صورت دستی بارگذاری کنید.

بازیابی پشتیبان گیری

در مرحله بعد، از شما خواسته می شود که اجزای مورد نظر خود را برای بازیابی انتخاب کنید. اینها شامل…

دیگردر مرحله بعد، از شما خواسته می شود که اجزای مورد نظر خود را برای بازیابی انتخاب کنید. اینها شامل…

اجزای انتخابی شما به نیازهای بازیابی شما بستگی دارد. اما اگر می خواهید کل سایت خود را بازیابی کنید، باید هر پنج گزینه را انتخاب کنید.​

بازیابی پشتیبان گیری

پس از بازیابی فایل های خود از مکان دور، باید دستورالعمل های موجود در پنجره های بازشو را دنبال کنید. این روال کار دشواری نیست و فقط شامل کلیک روی دکمه Restore است.

بازیابی پشتیبان گیری

زمانی که فرایند به اتمام می رسد، یک پیام به نمایش گذاشته می شود که فرایند بازیابی بصورت موفقیت آمیز پایان یافته است.

بازیابی پشتیبان گیری

UpdraftPlus Premium

همانطور که قبلاً گفته شد، برای افزودن قابلیت های پیشرفته به این راه حل پشتیبان گیری، می توانید به UpdraftPlus Premium ارتقا دهید. در اینجا تعدادی از ویژگی ها آورده شده است:

سخن آخر

اگر به دنبال تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت وردپرس به صورت رایگان هستید، پس UpdraftPlus ضروری است. ابزارها و ویژگی های پیشرفته آن راه‌اندازی و استفاده از آن را آسان می کند. و مهمتر از همه، تضمین می کند که سایت شما در صورت بدترین اتفاق امن و ایمن است.

 

منابع

https://themeisle.com/blog/backup-a-wordpress-site-for-free/

5 3 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x