وبلاگ

آموزش تصویری نصب قالب فرزند (child them) در 5 مرحله

نصب قالب فرزند
آموزش وردپرس / افزونه وردپرس / طراحی سایت

آموزش تصویری نصب قالب فرزند (child them) در 5 مرحله

فهرست مطالب

در مقاله چیستی پوسته چایلد به بررسی و معرفی پسته های چایلد پرداختیم. همچنین شرایطی را مورد بررسی قرار دادیم که نیاز است تا یک تم چایلد نصب کنید. در این مقاله نحوه نصب پوسته چایلد را به شما آموزش می دهیم.

یکی از بهترین مزایای استفاده از وردپرس، تنظیمات تقریباً بی پایان آن است. با این حال، پروتکل هایی وجود دارد که باید قبل از شروع کار از آنها پیروی کنید. در غیر این صورت، ممکن است سفارشی سازی شما مطابق آنچه در نظر گرفته شده است کار نکند.

 

این همان جایی است که قالب های چایلد به کمک می آیند. آنها یک ویژگی در وردپرس هستند که به شما امکان می دهد پوسته خود را با خیال راحت شخصی سازی کنید و کلیه تنظیمات خود را مرتب نگه دارید. هنگامی که نحوه استفاده از آنها را یاد گرفتید، زندگی شما باید بسیار آسان خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

افزونه های مهم وردپرس + چرا باید از این پلاگین‌ها استفاده کنیم

چگونه یک پوسته چایلد وردپرس را در 5 مرحله بسازیم

اگر اولین بار است که یک قالب چایلد وردپرس راه اندازی می کنید، قطعاً باید از وب سایت خود پشتیبان تهیه کنید.

همچنین، قبل از شروع کار، شما باید از قبل بدانید که در این سناریو می خواهید از کدام قالب استفاده کنید. اگر این کار را فقط برای اهداف آزمایشی انجام می دهید، در حال حاضر یکی از قالب های پیش فرض وردپرس را انتخاب کنید.

1. یک فولدر برای قالب چایلد ایجاد کنید

اولین قدم البته ساده ترین مرحله است. هر قالبی که در وب سایت خود نصب می کنید، پوشه خاص خود را در یک فهرست موضوعات اختصاصی در سرور خود دارد. برای شروع کار، ما در حال ایجاد زیر شاخه جدیدی برای قالب چایلد جدید شما هستیم.

برای دسترسی به وب سایت خود از طریق FTP، به یک کلاینت اختصاصی نیاز دارید. ما توصیه می کنیم از FileZilla استفاده کنید زیرا انتخاب آن حتی برای مبتدیان نیز آسان است و در حال توسعه مداوم است.

پس از نصب قالب فرزند، با استفاده از SFTP به فهرست وب سایت خود دسترسی پیدا کنید. این فهرست اغلب به صورت public_html نشان داده می شود.

 

وارد فهرست شوید و به زیر شاخه wp-content / themes / وارد شوید. در داخل آنجا، یک پوشه منحصر به فرد برای هر یک از تم های وردپرس خود پیدا خواهید کرد.

یک فولدر برای قالب چایلد ایجاد کنید

اکنون، در هر جایی از فهرست قالب ها کلیک راست کنید، گزینه ایجاد فهرست را انتخاب کنید، سپس یک نام برای پوشه جدید خود تنظیم کنید.

چگونه یک پوسته چایلد وردپرس را در 5 مرحله بسازیم

پوشه قالب چایلد شما می تواند هر اسمی را که می خواهید داشته باشد. با این حال، برای اهداف عملی، توصیه می کنیم عنوانی را به آن اختصاص دهید که به راحتی بتوانید آن را تشخیص دهید، مانند twentyseventeen-child (یا چیز دیگری، بسته به اینکه قالب اصلی آن چیست).

هنگامی که پوشه ای برای پوسته فرزند خود آماده کردید، آماده رفتن به مرحله شماره دو هستید.

2. یک فایل برای استایل پوسته خود ایجاد کنید

همانطور که می دانید، فایل های استایل، فایلهای CSS هستند که صفحات شما را با ویژگی های بصری بیشتر فراهم می کنند. هر قالب با صفحه سبک منحصر به فرد خود ارائه می شود و پوسته چایلد شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. به یاد داشته باشید که به طور پیش فرض قالب فرزند شما تمام سبک های والدین خود را به ارث می برد. با این حال، می توانید با افزودن کد جدید به پرونده style.css که می خواهید ایجاد کنید، آنها را نادیده بگیرید.

بیشتر بخوانید:

افزونه افزایش سرعت وردپرس | بهترین افزونه‌ ها برای افزایش سرعت در وردپرس

 

برای اینکه این اتفاق رخ دهد، باید به فهرست قالب فرزندتان برگردید و به آن دسترسی پیدا کنید.

یک فایل برای استایل پوسته خود ایجاد کنید

در حال حاضر، پوشه باید خالی باشد. در هر قسمت از آن کلیک راست کرده و گزینه Create new file را انتخاب کنید. وقتی FileZilla از شما خواست نامی برای آن انتخاب کنید، style.css را تایپ کنید و تصمیم خود را تأیید کنید.

یک فایل برای استایل پوسته خود ایجاد کنید

در آخر، باید یک کد کوتاه به آن فایل اضافه کنیم. بر روی آن کلیک راست کرده و View / Edit را انتخاب کنید. این گزینه یک کپی از فایل را در رایانه شما بارگیری کرده و با استفاده از ویرایشگر محلی باز می کند. وقتی پرونده باز است، متن زیر را در آن جای گذاری کنید:

چگونه یک پوسته چایلد وردپرس را در 5 مرحله بسازیم

در نگاه اول، به نظر می رسد که این اطلاعات خیلی زیاد است. اما برای کار با تم چایلد، فقط یک فیلد وجود دارد که باید درست کنید: Template. در مثال بالا، می بینید که ما از قالب twentyseventeen استفاده کردیم. اگر از عنوان دیگری به عنوان والدین استفاده می کنید، باید این مقدار را با نام پوشه آن جایگزین کنید (نه نام کامل طرح زمینه).

شما همچنین باید عنوان و توصیفی را انتخاب کنید که برای قالب فرزند شما منطقی باشد زیرا هر دو را در برگه قالب وردپرس مشاهده خواهید کرد. در مورد سایر قسمت ها، مقادیر را می توان با هر آنچه دوست دارید جایگزین کرد.

بعد از اینکه مقدار Template را درست تنظیم کردید و کد را تغییر دادید، می توانید تغییرات را در فایل style.css خود ذخیره کرده و ویرایشگر متن را ببندید. اکنون FileZilla از شما سوال خواهد کرد که آیا می خواهید کپی محلی را که قبلاً اصلاح کرده اید، در سرور خود جایگزین کنید. تایید کنید و به داشبورد وردپرس خود دسترسی پیدا کنید. اگر به برگه قالب ها نگاه کنید، باید یک مورد جدید اضافه کنید.​

یک فایل برای استایل پوسته خود ایجاد کنید

در این مرحله، شما می توانید قالب چایلد خود را فعال کنید، اما مطمئنا می دانید که این قالب فعلا کار نمی کند. زیرا ما به وردپرس نگفته ایم که این باید عملکرد والدین خود را به ارث بگذارد. قالب را هنوز فعال نکنید.

بیشتر بخوانید:

ادامه مطلب در وردپرس | تگ more در وردپرس | چرا تگ more کار نمیکند؟

3. قالب فرزند را طوری تنظیم کنید که از استایل والد ارث بری کند

تا اینجا، شما باید یک پوشه و فایل style.css برای قالب فرزند جدید خود ایجاد کرده باشید. مرحله بعدی این است که مطمئن شوید قالب فرزند شما سبک و ویژگی های والدین خود را به ارث می برد.

برای این کار، ما قصد داریم از یک فایل functions.php استفاده کنیم، که به شما امکان می دهد وردپرس را برای افزودن ویژگی های جدید آماده کنید. برای شروع، به فهرست قالب فرزند خود برگردید. در داخل آن، همانطور که در مرحله شماره دو با style.css انجام دادید، یک فایل جدید به نام function.php ایجاد کنید.

قالب فرزند را طوری تنظیم کنید که از استایل والد ارث بری کند

حال با استفاده از گزینه view/Edit فایلزیلا، کد زیر را در آن جایگذاری کنید.

قالب فرزند را طوری تنظیم کنید که از استایل والد ارث بری کند

در این حالت نیازی به جایگزینی هیچ یک از مقادیر کد نیست. بدون توجه به اینکه از کدام قالب والد استفاده می کنید، همان کد کار خواهد کرد زیرا شما این مورد را با استفاده از فایل style.css تعیین کرده اید.

اکنون تغییرات را در پرونده functions.php ذخیره کرده و آن را ببندید. اطمینان حاصل کنید که FileZilla از شما سوال می کند که آیا می خواهید فایل functions.php وب سایت خود را جایگزین کنید، موافقت کنید و تمام! اکنون قالب فرزند شما برای اولین نمایش بزرگ خود آماده است.

4. قالب فرزند خود را فعال کنید

برای استفاده از قالب فرزند خود، به داشبورد وردپرس خود برگردید و به برگه Appearance> Themes بروید. در داخل آن باید یک قالب بدون تصویر برجسته وجود داشته باشد، این همان قالب چایلد شما است.

قالب فرزند خود را فعال کنید

بر روی دکمه فعال سازی در کنار نام قالب کلیک کنید و وب سایت خود را همانطور که معمول است باز کنید. اگر سه مرحله قبلی را بدرستی دنبال کرده باشید، سایت شما باید دقیقاً مانند قبل از شروع کار به نظر برسد.

قالب فرزند خود را فعال کنید

اگر همه چیز به درستی پیش رفته باشد، شما آماده رفتن به قسمت دوم این آموزش هستید، جایی که ما در مورد چگونگی استفاده از قالب فرزند خود صحبت خواهیم کرد.

با این حال، قبل از آن، بیایید یک توقف سریع انجام دهیم و یک تصویر برجسته به قالب کودک خود اضافه کنیم.

5. اضافه کردن تصویر به قالب فرزند

وقتی در مورد تصویر شاخص یک موضوع صحبت می کنیم، به گرافیکی اشاره می کنیم که در بالای صفحه در بالای نام آن نشان داده شده است.

اضافه کردن تصویر به قالب فرزند

تم های چایلد تازه ساخته شده با این تصاویر ارائه نمی شوند، بنابراین برای بارگذاری آن باید یک مورد را برای وردپرس تهیه کنید. خوشبختانه، این یک فرایند بسیار ساده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید افزودن یک تصویر PNG به نام screenshot.png در فهرست قالب فرزندتان است.

اضافه کردن تصویر به قالب فرزند

وردپرس این تصویر را با وضوح 387 * 290 نمایش می دهد. با این حال، شما احتمالاً می خواهید آن را با استفاده از ابعاد بالاتر ذخیره کنید، بنابراین در صفحه های بزرگتر به خوبی نمایش داده می شود. در هر صورت، شما می توانید از هر تصویری که می خواهید به عنوان تصویر صفحه خود استفاده کنید.

اضافه کردن تصویر به قالب فرزند

با انجام این کار، برگه تم ها باید یک بار دیگر خارق العاده بنظر برسد، بنابراین زمان آن فرا رسیده است که به کار خود برگردید.

بیشتر بخوانید:

افزایش سرعت وردپرس در موبایل با 7 راهکار عملی

سخن آخر

نصب قالب فرزند وردپرس در ابتدا می تواند ترسناک بنظر برسد. اما فقط کافی است آستین خود را بالا بزنید،  پس از انجام آن، متوجه خواهید شد که روند کار چندان پیچیده نیست. به علاوه، اضافه کردن تنظیمات سفارشی به قالب چایلد شما باید درک بهتری از عملکرد وردپرس به شما ارائه دهد که می تواند درهای زیادی را باز کند. چه کسی می داند؟ در برخی موارد، حتی ممکن است در نهایت تم خود را ایجاد کنید.

5 3 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x