وبلاگ

ثبت سایت وردپرسی در سرچ کنسول گوگل (Google Search Console)

ثبت سایت وردپرسی در سرچ کنسول گوگل
آموزش وردپرس / آموزش سئو / دیجیتال مارکتینگ

ثبت سایت وردپرسی در سرچ کنسول گوگل (Google Search Console)

فهرست مطالب

یکی از مهمترین گام ها در بهینه سازی سایت وردپرس برای سئو ، ثبت سایت وردپرسی در سرچ کنسول گوگل ( Google Search Console ) است. کنسول جستجوی گوگل ابزارهای خاص مدیر وب را برای کمک به صاحبان وب سایت برای نظارت و حفظ حضور و رتبه بندی جستجو ارائه می دهد.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید سایت وردپرسی خود را به راحتی در کنسول جستجوی گوگل که به عنوان Webmaster Tools نیز شناخته می شود ، اضافه و تأیید کنید.

کنسول جستجوی گوگل چیست؟

Google Search Console ابزاری رایگان است که توسط Google ارائه می شود. این ابزار به دارندگان وب سایت کمک می کند تا حضور وب سایت خود را در نتایج جستجوی Google کنترل کنند.

این ابزار به شما کمک می کند تا متوجه رتبه بندی جستجوی وب سایت خود شوید. همچنین با به روز نگه داشتن اطلاعات شما درباره خطاهای سایت ، مسائل امنیتی و نمایه سازی که ممکن است بر عملکرد جستجوی وب سایت شما تأثیر بگذارد کمک بزرگی به صاحبان سایت می کند. اگر در مورد سئو وردپرس جدی هستید ، باید از روز اول آن را به ابزارهای وب مستر گوگل اضافه کنید.

بیشتر بخوانید:

سئو خارجی چیست؟ شرح کامل سئو خارج از صفحه یا Off-Page SEO

حال بیایید نگاهی به چگونگی ثبت سایت وردپرسی در سرچ کنسول گوگل بیندازیم.

ثبت سایت وردپرسی در سرچ کنسول گوگل

ابتدا باید به وارد وب سایت Google Search Console شوید و بر روی دکمه “Start Now” کلیک کنید.

ثبت سایت وردپرسی در سرچ کنسول گوگل

در مرحله بعدی ، باید با حساب Google / Gmail خود وارد سیستم شوید. پس از ورود به سیستم ، از شما خواسته می شود که URL وب سایت خود را وارد کنید. برای تأیید سایت دو روش وجود دارد: نام دامنه یا پیشوند URL. ما روش پیشوند URL را توصیه می کنیم زیرا انعطاف پذیرتر است.

ثبت سایت وردپرسی در سرچ کنسول گوگل

به خاطر داشته باشید که گوگل HTTP و HTTPS را به عنوان دو پروتکل متفاوت در نظر می گیرد. همچنین https://www.example.com و https://example.com را به عنوان دو وب سایت متفاوت در نظر می گیرد. شما باید URL وب سایت صحیح مورد استفاده وردپرس را وارد کنید. اگر مطمئن نیستید ، راهی آسان برای یافتن آدرس دقیق URL مورد نیاز رفتن به قسمت مدیریت وردپرس تنظیمات و تنظیمات عمومی است. در این قسمت می توانید آدرس دقیق وب سایت خود را وارد کنید.

ثبت سایت وردپرسی در سرچ کنسول گوگل

پس از وارد کردن آدرس صحیح وب سایت خود در وب مستر Google ، روی دکمه “continue” کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید. اکنون ، از شما خواسته می شود که مالکیت وب سایت خود را تأیید کنید. روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد ، اما ما روش برچسب HTML را استفاده می کنیم زیرا ساده ترین روش است.

ثبت سایت وردپرسی در سرچ کنسول گوگل

بر روی برچسب HTML کلیک کنید تا باز شود و سپس کد داخل آن را کپی کنید. اکنون ، باید این متا تگ تأیید سایت گوگل را در وردپرس اضافه کنید ، بنابراین Google می تواند تأیید کند که شما مالک وب سایت هستید.

بیشتر بخوانید:

توضیحات متا چیست؟ تاثیر Meta Description در سئو

بیشتر آموزشهای ثبت سایت وردپرسی در سرچ کنسول پیشنهاد می کنند که فقط فایل header.php را در قالب وردپرس خود ویرایش کنید و کد را بالای برچسباضافه کنید.

با این حال ، ما این روش را توصیه نمی کنیم زیرا اگر قالب خود را به روز کنید یا تغییر دهید ، برچسب HTML از بین می رود.

گوگل به طور دوره ای برچسب HTML را بررسی می کند و اگر نتواند برچسب تأیید را پیدا کند ، دسترسی شما به داده های سایت را در کنسول جستجو غیرفعال می کند.

بمنظور اینکه گوگل همیشه بتواند مالکیت شما بر وب سایت را تأیید کند راه حل زیر را پیشنهاد می دهیم.

ابتدا باید افزونه All in One SEO را نصب و فعال کنید. پس از فعال شدن افزونه، به صفحه All in One SEO » General Setting » Webmaster Tools بروید و روی “Google Search Console” کلیک کنید.

 

سپس کدی را که از کنسول جستجوی گوگل کپی کرده اید در جعبه “Google Verification Code” وارد کنید. فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود بر روی دکمه “Save Changes” کلیک کنید.

اکنون می توانید به تنظیمات کنسول جستجوی گوگل برگردید و روی دکمه “Verify” کلیک کنید.

ثبت سایت وردپرسی در سرچ کنسول گوگل

کنسول جستجوی گوگل اکنون به دنبال برچسب HTML در کد وب سایت شما خواهد بود و پیام موفقیت را به شما نشان می دهد.

ثبت سایت وردپرسی در سرچ کنسول گوگل

توجه: اگر پیام موفقیت آمیز را نمی بینید ، باید حافظه پنهان وردپرس خود را پاک کنید. این کار اطمینان می دهد که گوگل می تواند آخرین نسخه وب سایت شما را واکشی کند.

این همه کاری بود که باید انجام می دادید. شما با موفقیت سایت خود را به Google Search Console (ابزارهای مدیر وب) اضافه کرده اید. اکنون می توانید بر روی پیوند “Go to Property” کلیک کنید تا از داشبورد کنسول جستجوی گوگل خود بازدید کنید.

ثبت سایت وردپرسی در سرچ کنسول گوگل

از اینجا به بعد می توانید گزارشات عملکرد وب سایت و شاخصگذاری صفحات خود را مشاهده کنید.

قبل از انجام این کار ، بیایید کمی بیشتر در مورد وب سایت خود به گوگل اطلاعات بدهیم. این کار به گوگل کمک می کند تا کمی کارآمدتر وب سایت شما را جستجو کند.

نقشه سایت XML را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید

نقشه سایت XML فایلی است که تمام محتوای وب سایت شما را در قالب XML لیست می کند ، بنابراین موتورهای جستجو مانند Google به راحتی می توانند محتوای شما را کشف و فهرست کنند.

خبر خوب این است که اگر افزونه All in One SEO را که در مراحل بالا توضیح دادیم نصب کرده باشید ، قبلاً به صورت خودکار یک نقشه سایت XML به سایت خود اضافه کرده اید.

بیشتر بخوانید:

بهینه سازی robot.txt وردپرس برای سئو

برای دیدن نقشه سایت خود ، به All in One SEO »Sitemaps بروید. از اینجا ، می توانید ببینید که نقشه سایت به طور خودکار برای شما فعال شده است.

نقشه سایت XML را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید

در مرحله بعد ، شما باید لینک نقشه سایت XML را دریافت کنید. به سادگی بر روی دکمه ‘Open Sitemap’ کلیک کنید ، و پیوندی به نقشه سایت XML خود خواهید دید.

نقشه سایت XML را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید

از این صفحه، می توانید URL را از نوار آدرس مرورگر خود کپی کنید. متناوباً ، با افزودن sitemap_index.xml در انتهای آدرس وب سایت خود می توانید مستقیماً به نقشه سایت XML خود دسترسی پیدا کنید. برای مثال به شکل زیر:

 

https://www.example.com/sitemap_index.xml

 

اکنون که نقشه سایت XML را آماده کردید ، بیایید به Google کمک کنیم تا به سرعت آن را پیدا کند.

کافی است به داشبورد کنسول جستجوی گوگل بروید و از ستون سمت چپ روی منوی نقشه سایت کلیک کنید.

نقشه سایت XML را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید

پس از آن ، باید قسمت انتهایی URL نقشه سایت خود را در بخش “Add new sitemap” اضافه کنید و روی دکمه ارسال کلیک کنید.

اکنون Google آدرس نقشه سایت شما را به کنسول جستجوی گوگل شما اضافه می کند.

این مرحله هم با موفقیت انجام شد، شما با موفقیت وب سایت خود را به Google Search Console اضافه کرده اید.

سوالات متداول درباره سرچ کنسول گوگل و وردپرس

1. چگونه می توانیم پرونده تأیید HTML Google را در وبلاگ وردپرس خود بارگذاری کنیم؟

کنسول جستجوی گوگل به چند روش مختلف اجازه تأیید مالکیت وب سایت را می دهد. در این مقاله ، ما ساده ترین روش را استفاده کردیم که استفاده از برچسب متا تأیید سایت گوگل است. با این وجود برخی از دارندگان وب سایت برای تأیید مالکیت سایت ترجیح می دهند فایل HTML را بارگذاری کنند.

برای بارگذاری فایل تأیید HTML کنسول جستجوی گوگل در وردپرس ، باید وارد سی پنل هاست وردپرس خود شوید یا با استفاده از FTP به حساب میزبانی خود متصل شوید.

در مرحله بعدی ، شما باید فایل تأیید HTML را در پوشه / public_html / وب سایت خود بارگذاری کنید. این پوشه ریشه ای است که پوشه های دیگر وردپرس مانند  wp-admin / ، / wp-content  و غیره را مشاهده خواهید کرد.

2. آیا باید از افزونه Google Site verification برای وردپرس استفاده کنم؟

افزونه های وردپرسی زیادی وجود دارد که به طور خاص برای کمک به شما در تأیید سایت Google طراحی شده اند. اما نیازی به استفاده از آنها نیست زیرا احتمالاً باید مالکیت سایر ابزارها و سیستم عامل های وب سایت مانند Bing ، Yandex ، Pinterest و غیره را نیز تأیید کنید.

استفاده از افزونه All in One SEO بسیار بهتر است زیرا به شما اجازه می دهد تأیید سایت را برای همه سیستم عامل ها (در یک پلاگین واحد) اضافه کنید. ناگفته نماند ، همچنین دارای تعداد زیادی ویژگی دیگر از سئو وردپرس است که به شما کمک می کند رتبه بهتری داشته باشید و بازدید بیشتری داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

سئو چیست؟ چگونه سایت خود را سئو کنیم ؟

سخن آخر

در این مقاله تلاش کردیم نحوه ثبت وردپرس در سرچ کنسول گوگل را با شما به اشتراک بگذاریم. پس از ثبت سایت وردپرسی در سرچ کنسول گوگل حالا باید از اطلاعات موجود در آن برای رفع خطاهای سایت و جذب ترافیک بیشتر کمک بگیرید با ما همراه باشید تا در این مسیر به شما کمک کنیم.

منابع

 

https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/how-to-add-your-wordpress-site-to-google-webmaster-tools/