وبلاگ

خطاهای رایج وردپرس و آموزش حل آن ها

خطاهای رایج وردپرس
آموزش وردپرس

خطاهای رایج وردپرس و آموزش حل آن ها

فهرست مطالب

وردپرس یک برنامه قدرتمند غیرقابل انکار است. با این حال، ممکن است هر از گاهی در آن با مشکلات فنی روبرو شوید. این خطاهای وردپرس می توانند خسته کننده باشند و زمان زیادی را به خود اختصاص دهند.

خوشبختانه می توانید اکثر این اشکالات را به تنهایی برطرف کنید. با آشنایی با 20 خطای رایج وردپرس و علل اصلی آنها، باید بتوانید اکثر مشکلات سایت خود را برطرف کنید.

شروع کار با عیب یابی خطای وردپرس

تعیین علت اصلی خطای وردپرس دشوار است. به همین دلیل، توصیه می کنیم عیب یابی خود را با چند استراتژی کلی شروع کنید که ممکن است مشکل را حل کند.

می توانید با پاک کردن حافظه پنهان خود شروع کنید. حافظه پنهان به مرورگرهای شما کمک می کند تا سایت ها را ذخیره کرده در درجه اول از این اطلاعات ذخیره شده استفاده کنند. پاک کردن آن به شما کمک می کند از محتوای قدیمی خلاص شوید، که ممکن است برای رفع مشکل شما کافی باشد.

همچنین باید به روز رسانی تم یا پوسته، افزونه ها و هسته وردپرس خود را دقت کنید. به طور مشابه، اگر پس از بارگیری افزونه یا تم جدید با خطایی روبرو شدید، غیرفعال کردن آن ممکن است کار را انجام دهد.

در نهایت، پیشنهاد می کنیم که پشتیبان گیری مداوم از سایت خود داشته باشید. اگر خطای مهلک برطرف نشد، این نسخه ها می توانند به شما کمک کنند بدون از دست دادن اطلاعات زیاد صفحه خود را بازیابی کنید.

بیشتر بخوانید:

تست A/B چیست؟ ترفندهای پیشبرد سایت با سعی و خطا

طریقه برطرف کردن خطاهای رایج سایت وردپرسی

در این بخش به بررسی 20 مورد از رایج ترین خطاهای وردپرس می پردازیم.

1. صفحه سفید مرگ

صفحه سفید مرگ یا The white screen of death دقیقاً همان چیزی است که از نام آن به نظر می رسد: یک صفحه خالی و بدون ویژگی. گاهی اوقات ممکن است پیغام خطا در آن نمایش داده شود:

صفحه سفید مرگ

دو عامل اصلی در پس این موضوع وجود دارد: افزونه ها و تم ها. اینها ممکن است مشکلات سازگاری ایجاد کنند که مانع دسترسی شما به سایت شما می شود. با این حال، دلایل احتمالی دیگری نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

آموزش گام به گام تغییر رنگ پس زمینه سایت وردپرسی

2. خطاهای گروه 400

خطاهای سری 400 در اشکال مختلف، از 400 تا 499 وجود دارد. با این حال، همه آنها خطاهای سرویس گیرنده HTTP هستند. به این ترتیب، معمولاً می توان آنها را در یک مشکل ارتباطی با سرور شما جستجو کرد:

خطاهای گروه 400

کدهای مختلف خطای سرویس گیرنده راه حل های متفاوتی دارند. برخی از کدهای جداگانه، مانند خطای 401 و خطای 403 forbidden، چندین راه حل ممکن دارند.

3. خطای سرور داخلی

این ها خطاهای گروه 500 هستند که می تواند گیج کننده باشد. به ندرت به جز عنوان، اطلاعات دیگری به شما می دهند. تنها چیزی که می توانید متوجه شوید این است که سرور شما خراب شده است.

به دلیل عدم وضوح، خطای داخلی سرور معمولاً نیاز به کمی عیب یابی دارند. با این حال، خبر خوب این است که شما معمولاً می توانید با چند مرحله هدفمند آن را برطرف کنید.

4. خطای محدودیت حافظه

خطاهای محدودیت حافظه را می توان در ارائه دهنده خدمات میزبانی شما جستجو کرد. بسته به برنامه شما، معمولاً مقدار مشخصی از حافظه سرور به شما اختصاص داده می شود. در صورت فراتر رفتن از این حد، این خطا را مشاهده خواهید کرد.

 

سریعترین راه حل این است که محدودیت حافظه PHP خود را افزایش. با این حال، اگر دائماً با این خطای محدودیت حافظه مواجه می شوید، ممکن است بخواهید برنامه میزبانی خود را ارتقا دهید.

بیشتر بخوانید:

انتخاب برنامه های کش سایت وردپرسی

5. خطا در برقراری ارتباط پایگاه داده

سایت وردپرس شما برای کارکرد صحیح باید با پایگاه داده MySQL متصل شود. با این حال، اگر مشکلی در طی آن فرآیند رخ دهد، احتمالاً این پیام را مشاهده خواهید کرد:

خطا در برقراری ارتباط پایگاه داده

کاربران شما نمی توانند محتوای شما را مشاهده کنند و شما نمی توانید به داشبورد خود دسترسی پیدا کنید. خوشبختانه رفع این مشکل نسبتاً آسان است. با بررسی اطلاعات پایگاه داده خود شروع کنید تا متوجه شوید آنها به درستی تنظیم شده باشند.​

6. گذراندن ماکسیمم حجم بارگذاری فایل

سایت وردپرس شما دارای محدودیت بارگذاری منحصر به فردی است که توسط عوامل متعددی تعیین می شود. اگر سعی کنید فایلی را که فراتر از این حد است بارگذاری کنید، پیغام خطا دریافت خواهید کرد. با رفتن به Media → Add New: می توانید محدودیت خود را مشاهده کنید:

گذراندن ماکسیمم حجم بارگذاری فایل

با ویرایش فایل php.ini می توانید حجم بارگذاری خود را افزایش دهید. با این حال، این روش برای همه برنامه های میزبانی کار نمی کند. بنابراین، توصیه می کنیم با ارائه دهنده میزبانی خود صحبت کنید یا به جای آن تصاویر خود را فشرده کنید.

7. زیاد شدن زمان اجرا

وقتی سایت شما داده ها را پردازش می کند، معمولاً این کار را با حداکثر زمان اجرا در محل انجام می دهد. اگر نتواند پردازش را در این محدوده به پایان برساند، زمان آن تمام می شود و فرآیند را کامل نمی کند. در این مرحله ممکن است با خطای maximum Execution time exceeded مواجه شوید.

WordPress.org یک راه حل ساده برای این مسئله ارائه می دهد: اضافه کردن کد زیر به فایل php.ini شما:

 max_execution_time = 60

با این حال، ممکن است این رویکرد همیشه کارساز نباشد. بنابراین، تماس با ارائه دهنده میزبانی شما ممکن است راه بهتری برای حل این مشکل باشد.

8. انجام نشدن ارتقاء خودکار

به روز رسانی خودکار می تواند راهی مفید برای حفظ سایت وردپرس شما با آخرین فناوری روز باشد. با این حال، این روند می تواند شکست بخورد و منجر به خرابی وب سایت شود و با خطای Failed auto-upgrade مواجه شوید. اگر چنین شد، بهترین راه حل این است که سایت خود را به صورت دستی به روز کنید.

9. نوشتن ناموفق فایل روی دیسک

پس از بارگذاری فایل های رسانه ای، ممکن است با خطای “Upload: Failed to write file to disk” مواجه شوید. اگر از سایتی با حجم زیاد عکس استفاده کنید، این امر می تواند آزاردهنده باشد.

به طور کلی، دو علت اصلی وجود دارد:

می توانید با اطمینان از اینکه مجوزهای فایل شما به درستی تنظیم شده اند، شروع کنید. اگر این روش جواب نداد، با میزبان خود تماس بگیرید.

10. به پایان رسیدن زمان اتصال

محدودیت سرور یک واقعیت تأسف بار در راه اندازی وب سایت است. اگر فشار زیادی به سرور خود وارد کنید، ممکن است خطای Connection timed out را دریافت کنید. این امر به ویژه برای برنامه های میزبانی مشترک رایج است:

به پایان رسیدن زمان اتصال

یک راه حل این است که همه افزونه ها را غیرفعال کنید. سپس، آنها را یک به یک فعال کنید تا زمانی که برنامه با منابع سنگین را پیدا کنید. همچنین ممکن است بخواهید به تم پیش فرض وردپرس بروید، اگرچه تم های با کیفیت نباید باعث این مشکل شوند. در نهایت، می توانید محدودیت حافظه خود را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت پلاگین وردپرس در 5 مرحله

11. خطای اتصال ایمن

هنگامی که سرور شما به اشتباه پیکربندی شده باشد، خطای Secure connection error رخ می دهد. در نتیجه، سایت شما نمی تواند به WordPress.org متصل شود. این خطا می تواند از بروزرسانی فایل های اصلی جلوگیری کند.

متأسفانه هیچ راه حلی برای این خطاهای وردپرس وجود ندارد. گاهی اوقات، فقط باید چند دقیقه منتظر بمانید و خود به خود از بین می رود. اگر خود به خود حل نشد، می توانید مستقیماً با میزبان خود تماس بگیرید.

12. در حالت تعمیر و نگهداری گیر کرده اید

به روز رسانی نرم افزارهای هسته، بخش مهمی از اجرای یک سایت امن است. برای انجام این کار، وردپرس یک فایل .maintenance نصب می کند. پس از بروزرسانی، فایل معمولاً حذف می شود. با این حال، گاهی اوقات این روال می تواند اشتباه باشد و منجر به گیرکردن سایت شما در حالت تعمیر و نگهداری شود:

متن این خطا بصورت زیر است:

Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.

خوشبختانه راه حل ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از یک سرویس گیرنده FTP برای اتصال به سرور سایت خود استفاده کنید. سپس، فایل maintenance را در پوشه اصلی خود قرار داده و آن را حذف کنید. به محض حذف فایل، سایت شما باید به حالت عادی برگردد.

13. خطای Cloudflare 521

Cloudflare یک سرویس امنیتی قدرتمند است که می تواند سرعت سایت شما را نیز افزایش دهد. با این حال، ممکن است سرویس Cloudflare نتواند به سرور شما متصل شود. این روند منجر به خطای 521 می شود.

برای رفع این مشکل، مطمئن شوید که سرور شما فعال است. سپس، بررسی کنید که آیا فایروال شما محدوده IP Cloudflare را مسدود کرده است یا خیر. علاوه بر این، همیشه می توانید برای دریافت کمک با میزبان خود تماس بگیرید.

14. تصاویر کار نمی کنند

گاهی اوقات، تصاویر وردپرس نمایش داده نمی شوند. اگر کتابخانه رسانه شما چیزی شبیه به این دارد، احتمالاً با فایلهای رسانه خراب سروکار دارید:

تصاویر کار نمی کنند

این خطا ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، از برنامه های مخرب گرفته تا خطاهای سرور. اگر اخیراً افزونه ای را اضافه یا به روز کرده اید، سعی کنید آن را غیرفعال کنید تا متوجه شوید که مقصر است یا خیر.

این مشکل همچنین ممکن است به دلیل مجوزهای نادرست فایل ایجاد شود. بنابراین، توصیه می کنیم اجازه بارگذاری خود را به 755 تغییر دهید. اگر با این کار مشکل تصاویر شما برطرف نشد برای کمک با ارائه دهنده میزبانی خود تماس بگیرید.

15. نوع فایل یا دسترسی به صفحه مجاز نیست

برخی از انواع فایل ها به دلایل امنیتی توسط وردپرس مجاز نیستند. در بیشتر موارد، این کار مانع دسترسی غیر مجاز هکرها به داده های شما می شود. با این وجود می تواند کاربران را از بارگذاری فایل های بی خطر نیز منع کند.

بیشتر بخوانید:

هک سایت وردپرسی | 5 دلیل که وردپرس هک می شود

 

برای پیکربندی سایت خود برای اجازه دادن به انواع دیگر فایل ها، می توانید از یک افزونه رایگان مانند File Upload Types استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید:

افزونه افزایش سرعت وردپرس | بهترین افزونه‌ ها برای افزایش سرعت در وردپرس

16. خطاهای نحوی وردپرس

خطاهای نحوی یا syntax زمانی رخ می دهد که مشکلی در ساختار کد شما ایجاد شود. بعید است که این امر خود به خود اتفاق بیفتد. به احتمال زیاد، این اتفاق در یکی از دو موقعیت رخ می دهد:

به طور معمول، خطای نحوی فایل/خط دقیق ایجاد کننده مشکلات را مشخص می کند، که می توانید از آن برای عیب یابی مشکل استفاده کنید. اگر نمی توانید آن را بفهمید، اولین قدم این است که هرگونه تغییر کد اخیر یا افزونه ها/تم های جدید را برگردانید.

همچنین می توانید حالت اشکال زدایی وردپرس را فعال کنید تا به شما در پیگیری مشکل کمک کند.

بیشتر بخوانید:

10 نکته تا انتخاب قالب وردپرس

17. خطاهای SSL

گواهی SSL یک راه ساده و موثر برای ایمن نگه داشتن سایت شما است. در حقیقت، اکثر میزبان های با کیفیت حتی آنها را به صورت رایگان ارائه می دهند. با این حال، این فرآیند می تواند پیچیده باشد و گهگاه ممکن است منجر به چند خطای مختلف در وردپرس شود.

بهترین راه برای جلوگیری از این گروه خطاها تنظیم درست SSL certificate برای اولین بار است. می توانید این کار را با استفاده از ابزار نصب کننده گواهینامه SSL میزبان خود، که اکثر میزبانها ارائه می دهند، انجام دهید. فراتر از آن:

18. پایگاه داده خراب

اگر فایلی خراب شده است، سایت وردپرس شما نمی تواند از آن استفاده کند. این می تواند منجر به خطای “Error Establishing Database Connection” یا اشکالات دیگر شود.

ساده ترین راه برای حل این مشکل بازیابی نسخه پشتیبان از سایت است. پس از آن، سایت شما باید عادی عمل کند. همچنین می توانید فایل wp-config.php خود را باز کرده و کد زیر را به قسمت زیر اضافه کنید:

‘WP_ALLOW_REPAIR’, ture

پس از پردازش این کد توسط وردپرس، سایت شما باید به حالت عادی بازگردد.

 

بیشتر بخوانید:

حملات اسکیوال اینجکشن در وردپرس

19. پوشه مقصد در حال حاضر وجود دارد

هنگام نصب افزونه یا موضوع، ممکن است با خطای ” Destination folder already exists ” روبرو شوید. در این حالت نصب با شکست مواجه می شود و پیامی شبیه به پیام زیر را مشاهده خواهید کرد:

پوشه مقصد در حال حاضر وجود دارد

این خطا معمولاً به این معنی است که شما قبلاً برنامه را نصب کرده اید. حتی اگر قبلاً آن را حذف کرده اید، گاهی اوقات پوشه در سایت شما باقی می ماند و باعث خطا می شود.

 

برای حل این مشکل، از کلاینت FTP خود برای بازکردن پوشه wp-content خود استفاده کنید. سپس، پوشه ای با نام برنامه را بیابید، آن را حذف کرده و مجدداً نصب خود را امتحان کنید.

20. صفحه مدیریت شما قفل شده است

قفل شدن در صفحه مدیریت، می تواند نهایت ناامیدی باشد. بدون این دسترسی، نمی توانید کار زیادی با وب سایت خود انجام دهید.

متأسفانه، این یکی از آن خطاهای وردپرس است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. می تواند به عنوان یک اشتباه تایپی در رمز عبور شما ساده باشد یا به عنوان یک مشکل در پرونده htaccess شما پیچیده باشد.

می توانید رمز عبور ادمین خود را به صورت دستی تغییر دهید یا از طریق phpMyAdmin یک کاربر سرپرست جدید ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید:

بهینه سازی robot.txt وردپرس برای سئو

سخن آخر

خطاهای وردپرس در همه اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد. برخی می توانند مزاحمت های جزئی باشند، در حالی که برخی دیگر می توانند سایت شما را خراب کنند. خوشبختانه درک خطاهای رایج وردپرسی می تواند به آمادگی شما در حل مشکلات کمک کند.

5 3 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x