وبلاگ

آموزش رفع خطای آپلود عکس در وردپرس

خطای آپلود عکس در وردپرس
آموزش وردپرس

آموزش رفع خطای آپلود عکس در وردپرس

فهرست مطالب

مطمئنا بارها با این جمله روبرو شده اید که یک عکس به اندازه هزار کلمه ارزش دارد. در مقایسه با کلمات، تصاویر توسط مغز ما با سرعت بیشتری پردازش می شوند، بنابراین می توانند به راحتی اطلاعات زیادی از جمله ایده های بسیار انتزاعی را منتقل کنند. در وب سایت ها، تصاویر داستان می گویند، محتوای شما را تکمیل می کند و نام تجاری شما را مشخص می کند.

بنابراین، درک اینکه چرا ناتوانی در بارگذاری تصاویر کابوس هر مدیر وب سایت است، سخت نیست. علاوه بر این، خواندن یک پیام مبهم و غیر مفید مانند “خطای HTTP” می تواند ناامید کننده تر باشد.

در این مقاله، ما شما را از طریق علل و روش های مختلف مقابله با خطای HTTP که هنگام بارگذاری تصاویر در وردپرس رخ می دهد، راهنمایی می کنیم. اگر هنگام بارگذاری فیلم ها، PDF و سایر فایلهای رسانه ای پشتیبانی شده توسط وردپرس با این خطا مواجه شدید، می توانید از این روش ها استفاده کنید.

نحوه تأیید خطای HTTP

نحوه تأیید خطای HTTP

دلایل احتمالی زیادی می تواند برای این مشکل وجود داشته باشد، به همین دلیل است که وردپرس چنین پیام مبهمی را نشان می دهد: HTTP error. از آنجا که این امر شما را به راه حل نزدیک نمی کند، باید تحلیل گر باشید و علت را در چندین مکان جستجو کنید.

گاهی اوقات، خطای HTTP به دلیل خرابی سرور و از بین رفتن اتصال به اینترنت رخ می دهد. هر دو به خودی خود برطرف می شوند، بنابراین در اینجا نحوه تعیین اینکه آیا شما با مسائل موقتی سر و کار دارید، نشان داده شده است.

بررسی مسائل موقت در ترمیم خطای آپلود عکس در وردپرس

اگر پیام خطای HTTP دریافت می کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که چند دقیقه منتظر بمانید و سپس بارگذاری مجدد فایل رسانه ای را امتحان کنید. اگر فایل بدون هیچ گونه خطایی بارگذاری شود، مشکل برطرف می شود.

اگر مرحله قبلی شکست خورد، تصویر یا فایل رسانه کوچکتر را بارگذاری کنید. اگر آن را با موفقیت بارگذاری کنید، می دانید که مشکل اندازه فایل بود. برای جلوگیری از مشکلات بیشتر، ابعاد تصویر اصلی را کاهش دهید یا فرمت فایل را تغییر دهید. دوباره آپلود کنید. همچنین اگر مشکل برطرف نشد، می توانید فرمت تصویر را تغییر دهید.

اگر مشکل برطرف نشد، به سراغ تست های مربوط به مرورگر بروید. سعی کنید صفحه را تازه کنید و تصویر یا فایل های رسانه ای را دوباره بارگذاری کنید. اگر جلسه ورود شما به پایان رسیده است، به داشبورد وارد شوید و صفحه را با فشار دادن دکمه بارگذاری مجدد یا کلید “F5” خود تازه کنید. سعی کنید فایل را دوباره بارگذاری کنید.

بررسی مسائل موقت در ترمیم خطای آپلود عکس در وردپرس

به خاطر داشته باشید که علیرغم محبوبیت و استفاده گسترده، Google Chrome دارای مشکلاتی در بارگذاری تصویر است. به عنوان مثال مرورگر خود را به Firefox تغییر دهید و تصویر را دوباره بارگذاری کنید. همچنین، پس از اتمام هر یک از این مراحل، حافظه پنهان را پاک کرده و دوباره بارگذاری تصویر یا فایل رسانه ای را امتحان کنید.

پاک کردن حافظه پنهان پس از هر مرحله به شما این امکان را می دهد که دقیقاً علت مشکل را مشخص کنید.

بررسی افزونه ها و تم سایت

گاهی اوقات افزونه هایی که استفاده می کنید یا حتی خود قالب می تواند عامل خطای HTTP باشد. مهم است که به طور کامل برای هر علت احتمالی آزمایش شود.

افزونه هایی که مستعد ایجاد خطاهای HTTP هستند، معمولاً افزونه های بهینه سازی تصویر یا امنیت هستند، بنابراین ابتدا آنها را بررسی کنید. افزونه ها را یکی یکی غیرفعال کنید و پس از غیرفعال شدن هر کدام، سعی کنید یک تصویر یا فایل رسانه را بارگذاری کنید.

 

به محض موفقیت فرایند بارگذاری تصویر، می توانید آخرین افزونه غیرفعال شده را به عنوان منبع خطا مشخص کنید.

برای بررسی قالب وردپرس، مطمئن شوید که ابتدا از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید. سپس، تم خود را به یک تم پیش فرض (به عنوان مثال، بیست و بیست) تغییر دهید. اگر مشکل بعد از آن حل شد، آن را به توسعه دهندگان تم خود گزارش دهید.

تغییر نام فایل

یکی از دلایلی که اغلب برای خطای HTTP نادیده گرفته می شود نام فایل نادرست است.

هنگام نامگذاری پرونده خود، مطمئن شوید که فقط از حروف، اعداد و خط تیره استفاده می کنید. این بدان معناست که از کاراکترهای خاص (به عنوان مثال، آپوستروف یا علامت مساوی) و نمادهای زبان بین المللی باید اجتناب شود.

توصیه ما ایجاد سیستم نامگذاری پرونده ها است. خطوط بین کلمات و خط تیره و یک عدد در انتها اضافه کنید (به عنوان مثال، my-uploaded-image-1.png، my-uploaded-image-2.png و غیره).

برای تعیین اینکه آیا نام فایل نادرست منبع مشکل است، نام فایل موجود در پوشه محلی خود را طبق دستورالعمل های ما تغییر دهید. تصویر یا فایل رسانه تغییر نام داده شده را بارگذاری کنید. اگر خطا دیگر وجود ندارد، می دانید که نام فایل اشتباه بوده است.

چگونه خطای HTTP را حل کنیم

ناکافی بودن حافظه سرور یکی از دلایل رایج خطای HTTP است، زیرا افزایش محدودیت حافظه برای فرآیند بارگذاری تصویر ضروری است. آنها بنابراین باید با افزایش حافظه استفاده شده توسط سرور باید مشکل را حل کند.

قبل از اینکه به روشهای احتمالی افزایش حافظه سرور بپردازیم، بیایید دو پیش نیاز مهم برای این فرآیند را ذکر کنیم.

در این قسمت 4 راه برای افزایش محدودیت حافظه به شما نشان می دهیم.

افزایش حافظه

اولین راه برای افزایش محدودیت حافظه نیاز به ویرایش فایل wp-config.php است. کافی است خط زیر را در فایل wp-config.php اضافه کنید.

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );
افزایش حافظه

روش دوم برای افزایش محدودیت حافظه تغییر مقدار محدودیت حافظه در cPanel است.

وارد cPanel شوید، به قسمت Software بروید و روی “MultiPHP INI Editor” کلیک کنید.

افزایش حافظه

سپس، دامنه خود را انتخاب کنید، “memory_limit” را جستجو کرده و 256M را به عنوان مقدار وارد کنید.

افزایش حافظه

راه دیگر افزایش محدودیت حافظه، ویرایش فایل php.ini است که در فهرست اصلی وردپرس قرار دارد.

فایل را باز کنید، memory_limit را جستجو کنید و مقدار مربوط به آن را تغییر دهید.

اگر فایل آنجا نیست، آن را ایجاد کرده و این خط کد را وارد کنید.

memory_limit = 256M

برای برخی از میزبان های مشترک، باید فایل htaccess را ویرایش کنید تا تغییر قبلی اعمال شود. با افزودن کد زیر به فایل .htaccess خود، در بالای صفحه، فایل را ویرایش کنید. قسمت “your_username” را با نام کاربری cPanel واقعی خود جایگزین کنید.

<IfModule mod_suphp.c> 
suPHP_ConfigPath /home/your_username/public_html
</IfModule>

هدف از این کد تعیین فهرست پوشه فایل php.ini شما است. با میزبانی مشترک، اغلب چندین فایل php.ini وجود دارد، بنابراین باید مکان دقیق پرونده ای را که ویرایش یا ایجاد کرده اید، مشخص کنید. این تنها راه برای اجرای فایل و کد صحیح و اعمال تغییرات است.

در نهایت می توانید با ویرایش فایل htaccess محدودیت حافظه را افزایش دهید.

این فایل در فهرست اصلی وردپرس نیز یافت می شود. این یک فایل پیکربندی سرور است و معمولاً مخفی است.

برای دسترسی به آن، باید گزینه (های) مربوطه را برای نمایش فایل های مخفی در کلاینت FTP خود را فعال کنید. اگر از FileZilla استفاده می کنید، مانند ما، به برگه Server بروید و روی “Force showing hidden files” کلیک کنید.

افزایش حافظه

فایل را باز کرده، عبارت “memory_limit” را جستجو کرده و مقدار مربوط به آن را تغییر دهید. در صورت عدم وجود کد، این خط را وارد کنید.

php_value memory_limit 256M
افزایش حافظه

تغییرات ویرایشگر تصویر

اگر راه حل افزایش حافظه موفقیت آمیز نبود، می توانید با افزودن کدی که ویرایشگرهای تصویر وردپرس را اصلاح می کند، به این مشکل بپردازید.

 

وردپرس متکی به 2 ماژول ویرایشگر تصویر است: GD Library و Imagick. آنها به جای یکدیگر استفاده می شوند. با این حال، Imagick باعث تخلیه حافظه می شود، که منجر به خطای HTTP در هنگام بارگذاری تصویر می شود.

بنابراین، یک راه حل ممکن این است که GD Library را ویرایشگر تصویر پیش فرض کنید. کافی است این کد را در انتهای فایل به functions.php تم خود اضافه کنید.

function wpb_image_editor_default_to_gd( $editors ) {
$gd_editor = 'WP_Image_Editor_GD';
$editors = array_diff( $editors, array( $gd_editor ) );
array_unshift( $editors, $gd_editor );
return $editors;
}
add_filter( 'wp_image_editors', 'wpb_image_editor_default_to_gd' );

کد کتابخانه GD را در لیست ویرایشگرهای موجود در اولویت قرار می دهد. هر زمان که یک تصویر بارگذاری می شود، GD Library همیشه به عنوان اولین گزینه بارگذاری تصویر استفاده می شود.

تغییرات ویرایشگر تصویر

بیایید توضیح دهیم که چرا Imagick ممکن است باعث ایجاد مشکل شود.

Imagick از چندین نخ برای پردازش کارآمدتر تصویر استفاده می کند. با این حال، در بسیاری از میزبان های مشترک، این استفاده بطور قابل توجهی محدود شده است، که منجر به خطای HTTP می شود.

راه حل دیگر برای مسئله Imagick می تواند اجبار این ویرایشگر تصویر به استفاده از یک نخ واحد برای پردازش تصویر باشد.

اگر می خواهید آن را امتحان کنید، این خط کد را در فایل .htaccess خود وارد کنید.

SetEnv MAGICK_THREAD_LIMIT 1

سایر مراحل عیب یابی

در بیشتر موارد، مشکل بارگذاری تصویر باید با استفاده از یکی از راه حل های ارائه شده در بخش های قبلی حل شود. با این حال، به خاطر داشته باشید که دلایل احتمالی زیادی برای خطا وجود دارد، و تا کنون ما رایج ترین دلایل را ذکر کرده ایم. اکنون بیایید برخی از روشهای عیب یابی که کمتر مورد استفاده قرار گرفته اند را بررسی کنیم.

تغییرات بیشتر در فایل .htaccess

گاهی اوقات، فرآیند بارگذاری تصویر وردپرس به دلیل وجود قانون mod_security روی سرور می تواند منجر به خطای HTTP شود. Mod_security یک فایروال منبع باز است که برای اهداف امنیتی استفاده می شود. گاهی اوقات، می تواند به طور تصادفی بارگذاری تصویر را مسدود کند. با حذف/غیرفعال کردن آن، می توانید مشکل بارگذاری تصویر را حل کنید.

 

برای حذف mod_security، کد زیر را به قسمت بالای فایل htaccess از طریق یک سرویس گیرنده FTP اضافه کنید.

<IfModule mod_security.c> 
SecFilterEngine Off 
SecFilterScanPOST Off 
</IfModule>
تغییرات ویرایشگر تصویر

اگر مشکل با افزودن کد/تغییر گزینه حل نشد، تغییر را برگردانید، زیرا ممکن است باعث مشکلات امنیتی شود.

همچنین، اگر سرور شما از Authentication Access Control استفاده می کند، باید این کد را از طریق FTP به فایل htaccess خود اضافه کنید.

# Exclude the file upload and WP CRON scripts from authentication
<FilesMatch "(async-upload\.php|wp-cron\.php|xmlrpc\.php)$">
Satisfy Any
Order allow,deny
Allow from all
Deny from none
</FilesMatch>
تغییرات ویرایشگر تصویر

تغییر مجوزهای فایل

داشتن مجوزهای نادرست فایل در پوشه بارگذاری وردپرس یکی از دلایل خطای بارگذاری تصویر است.

دراین مقاله، ما فقط بر روی پوشه بارگذاری تمرکز می کنیم، زیرا همه تصاویر بارگذاری شده در وردپرس را ذخیره می کند. داشتن مجوزهای نامناسب در پوشه بارگذاری شده شما می تواند مشکلاتی در بارگذاری تصویر ایجاد کند و همچنین تصاویر بارگذاری شده را به صورت خالی نشان دهد.

تغییر مجوزهای فایل
تغییر مجوزهای فایل

این مشکل می تواند پس از مهاجرت به میزبان دیگر رخ دهد. راه حل نسبتاً ساده است، فقط باید بصورت دستی مجوزهای مناسب را در پوشه بارگذاری ها تنظیم کنید.

با کلیک راست بر روی پوشه آپلودها و انتخاب ویژگی های فایل، می توانید مجوزها را از طریق FTP تغییر دهید. مقدار عددی را به صورت دستی وارد کرده و هر دو گزینه “Recurse into subdirectories” و “Apply to directories only” را علامت بزنید.

مجوز پیشنهادی برای دایرکتوری ها و زیر شاخه ها 755 است. این مجوز به مدیر سایت اجازه خواندن، نوشتن و تغییر را می دهد، در حالی که بقیه (کاربران غیر سرپرست) حق خواندن و تغییر دایرکتوری ها را دارند.

با ارائه دهنده میزبانی تماس بگیرید

مطمئن شوید که حافظه پنهان را پاک کرده و بعد از هر مرحله پیشنهاد شده، آزمایش را اجرا کنید.

اگر با وجود رعایت دقیق دستورالعمل های ما هنوز مشکل حل نشد، وقت آن است که با ارائه دهنده میزبانی خود تماس بگیرید. مشکل و راه هایی که برای حل آن تلاش کرده اید را شرح دهید و از آنها کمک بیشتری بخواهید.

سخن آخر

اکنون آماده هستید تا با هر تصویری که به وب سایت خود اضافه می کنید، هزاران داستان جدید بازگو کنید.

در حالی که این راهنما نمی تواند همه علل احتمالی خطای HTTP را پوشش دهد، به احتمال زیاد راه حل مشکل خود را در اینجا پیدا خواهید کرد. این آموزش را در بوک مارک های خود نگه دارید تا بتوانید هر زمان که به این مشکل نسبتاً متداول رسیدید به سرعت با آن کنار بیایید.

 

 

منبع:

https://qodeinteractive.com/magazine/fix-image-upload-http-error-wordpress/

5 3 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x