وبلاگ

10 افزونه فایرفاکس برای وردپرس

افزونه فایرفاکس برای وردپرس
آموزش افزونه های کاربردی

10 افزونه فایرفاکس برای وردپرس

فهرست مطالب

وقتی به طور منظم با وردپرس کار می کنید، خوب است که از ابزارها و میانبرهای مختلفی استفاده کنید که در وقت بسیار ارزشمند شما صرفه جویی کرده و گردش کار شما را به شیوه ای کارآمدتر سازماندهی کند. در استفاده از این ابزارها و افزونه ها مهم نیست که از ابتدا وب سایت های وردپرس را ایجاد می کنید یا فقط محتوا را ایجاد و ویرایش می کنید. دقیقاً به همین دلیل است که چیزهایی مانند افزونه های مرورگر در وهله اول اختراع شده اند. این نوع ابزارها به منظور فراهم آوردن وسایل و ابزار لازم کاربران برای سازماندهی کار به گونه ای است که به طور کلی موثرتر و پربارتر باشد، در حالی که مجموعه ای کاملاً جدید از گزینه ها و عملکردها را به طور همزمان ارائه می دهد.

 

در این مقاله لیستی از بهترین افزونه های Firefox را که می توانید برای بهبود عملکرد سایت وردپرس خود استفاده کنید و به شما کمک می کند تا روند کار خود را ساده کنید، به اشتراک می گذاریم. برخی از برنامه های افزودنی لیست ما شامل مواردی است که به شما امکان می دهد در زمینه های مختلف مانند توسعه وب سایت، طراحی، ایجاد محتوا و عملکرد کلی وب سایت پیشرفت کنید.

ابزار توسعه دهنده وب Web Developer

ابزار توسعه دهنده وب Web Developer

Web Developer یک برنامه افزودنی بزرگ Firefox است که چند عملکرد مفید را به مرورگر شما اضافه می کند. این افزونه در chrome نیز قابل استفاده است. برخی از آنها شامل قابلیت پاک کردن کوکی های جلسه، ویرایش CSS، نمایش جزئیات عناصر (مانند ابعاد داده تصویر) و غیره است. بنابراین، برای توسعه دهندگانی که می خواهند از توانایی پیشرفته تری برخوردار باشند که می توانند در مرورگرهای خود استفاده کنند، بسیار مفید است.

با انتخاب Tools> Web Developer> Web Developer Tools می توانید Firefox Developer Tools را از منو باز کرده یا از میانبر صفحه کلید Ctrl + Shift + I یا F12 در Windows و Linux یا Cmd + Opt + I در macOS این افزونه را نصب و فعال کنید.

برنامه افزودنی web developer extension صفحه سایت را با جعبه های اطلاعات پوشش می دهد. برای پاک کردن صفحه، می توانید از ویژگی تازه سازی مرورگر استفاده کنید. یا می توانید به بخش “options” برنامه افزودنی بروید و “Reset Page” را انتخاب کنید.

با استفاده از این افزونه می توانید تصاویری را که متن جایگزین ندارند پیدا کنید. در صفحات HTML، همه تصاویر باید دارای ویژگی alt باشند. حتی تصاویر تزئینی اگر خالی باشند نیز باید این ویژگی را داشته باشند. اگر ویژگی alt گم شده باشد، به هر حال، یک صفحه خوان می گوید که تصویر موجود است و ممکن است نام فایل تصویر را مانند یک متن جایگزین بیان کند که این اغلب خیلی مفید نیست.

در بخش “Images” برنامه افزودنی Web Developer Extension، روی “Outline Images Without Alt Attributes” کلیک کنید تا به سرعت هرگونه تصویری را در صفحه ای که فاقد ویژگی alt است پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:

اضافه کردن واترمارک به عکس در وردپرس

User-Agent Switcher and Manager

User-Agent Switcher and Manager

یک افزونه عالی دیگر برای توسعه دهندگان، User-Agent Switcher and Manager به شما امکان می دهد نماینده کاربر خود را تغییر دهید تا بتوانید به راحتی سایت وردپرس خود را آزمایش و اشکال زدایی کنید. با این کار به نظر می رسد که از یک مرورگر یا دستگاه دیگر از سایتی دیدن می کنید، که برای مشاهده تغییرات وب سایت از چندین محیط مفید است. شما قادر خواهید بود قوانین مختلف نماینده کاربر را از قبل تنظیم کنید یا یک نماینده کاربر را به طور تصادفی انتخاب کنید.

Clear cache برای وردپرس

Clear cache برای وردپرس

نام این برنامه افزودنی کاملاً قابلیت آن را نشان می دهد. اگر از Clear Cache استفاده می کنید، می توانید کش وردپرس خود را با استفاده از مرورگر خود با یک کلیک دکمه (یا با فشار دادن F9) پاک کنید. این ابزار برای توسعه دهندگانی که نیاز به حذف منظم حافظه پنهان برای مشاهده هرگونه تغییر در وب سایت خود دارند مفید است.

بیشتر بخوانید:

انتخاب برنامه های کش سایت وردپرسی

افزونه ColorZilla در فایرفاکس برای وردپرس

افزونه ColorZilla در فایرفاکس برای وردپرس

ColorZilla یک برنامه افزودنی عالی است که دارای یک انتخاب کننده رنگ است که می توانید از آن برای شناسایی هر رنگی که در وب پیدا می کنید استفاده کنید و کد Hex آن را مشاهده (و کپی) کنید. به لطف ColorZilla، می توانید سایه مورد علاقه خود را برای استفاده بعدی ذخیره کنید. این برنامه افزودنی دارای یک ابزار قطره چکان، یک انتخاب کننده رنگ، یک تولید کننده گرادیان و موارد دیگر است.

روی نماد ColorZilla کلیک کنید یا کلید میانبر قطره چکان را فشار دهید تا حالت قطره چکان فعال شود. روی پیکسلی که می خواهید نمونه بگیرید بروید و روی آن کلیک کنید یا دوباره کلید میانبر قطره چکان را فشار دهید. حالت مانیتورینگ متوقف می شود و آخرین مقدار رنگ نمونه برداری شده به خاطر سپرده می شود.

بیشتر بخوانید:

آموزش گام به گام تغییر رنگ پس زمینه سایت وردپرسی

تشخیص تم وردپرس WordPress Theme Detection

تشخیص تم وردپرس WordPress Theme Detection

این یک برنامه افزودنی نسبتاً مفید است که به شما امکان می دهد دریابید سایتی که در حال حاضر از آن استفاده می کنید، از چه تمی استفاده می کند. افزونه تشخیص تم وردپرس با اتصال به وب سایت ThemeDetect.com کار می کند و به شما امکان می دهد با قالب سایت بیشتر آشنا شوید. اگر به دنبال الهام گرفتن برای ایجاد وب سایت خود هستید و می خواهید سایتی مانند ظاهری که یک سایت خاص دارد، ایجاد کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید، این افزونه می تواند بسیار مفید باشد.

بیشتر بخوانید:

تشخیص قالب وردپرس یک سایت

Ahrefs SEO Toolbar برای وردپرس

Ahrefs SEO Toolbar برای وردپرس

برای کسانی که به طور منظم از ابزارهای SEO برای بهبود بهینه سازی موتورهای جستجو در سایت وردپرس استفاده می کنند، نوار ابزار Ahrefs SEO یک افزونه ضروری است. این افزونه یک گزارش SEO در صفحه ایجاد می کند و همراه با یک چک کننده لینک خراب، ردیاب تغییر مسیر و موارد دیگر ارائه می شود. به علاوه، اگر به حساب فعال Ahrefs دسترسی دارید، می توانید از معیارهای Page، Domain و کلمات کلیدی نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

افزایش سئو وردپرس | اقدامات مهمی که برای ارتقای سئو وردپرس باید انجام دهید

فونت یاب Font Finder

فونت یاب Font Finder

Font Finder یک برنامه افزودنی عالی برای هر طراح یا توسعه دهنده است تا فونت را در هر صفحه خاص شناسایی کند. این افزونه به شما امکان می دهد اطلاعات مربوط به هر فونت در یک صفحه (از جمله طراحی CSS) را به طور کامل تجزیه و تحلیل کنید و همچنین به شما اجازه می دهد آن اطلاعات را کپی کنید. اگر با فونت مورد علاقه خود روبرو شوید و بخواهید آن را در سایت وردپرس خود امتحان کنید، این افزونه عالی است.

این افزونه برای طراحان و توسعه دهندگان ایجاد شده است. اجازه می دهد تا کاربر فونت مورد استفاده برای هر عنصر در صفحه وب را تجزیه و تحلیل کند. برای شروع استفاده از برنامه افزودنی ، کافی است افزونه را نصب کنید. یکبار کلیک کنید تا حالت ملنیتورینگ فعال شود ، سپس ماوس خود را روی عنصری که می خواهید فونت آن را بیابید حرکت دهید.

اعتبارسنج Html | Html Validator

اعتبارسنج Html | Html Validator

Html Validator یک برنامه افزودنی است که به شما امکان می دهد اعتبار HTML را در مرورگر خود مشاهده کنید. شما می توانید تمام خطاهای صفحه HTML خود را در قالب یک نماد (هنگام مشاهده منبع صفحه HTML) مشاهده کنید. این یک برنامه افزودنی عالی برای زمانی است که نیاز به یک نگاه اجمالی به خطاهای احتمالی دارید، سپس می توانید آنها را بر اساس آن برطرف کنید.

Grammarly for Firefox

Grammarly for Firefox

Grammarly یکی از بهترین ابزارهایی است که می تواند به شما کمک کند به طور کلی محتوای با کیفیت بیشتری در سایت وردپرس خود بنویسید. این برنامه با اطلاع رسانی در مورد اشتباهات املایی، گرامری و نگارشی تصادفی در متن شما همراه با برخی توضیحات کار می کند. دلیل اینکه چرا یک کلمه، عبارت یا کل جمله خاص نادرست است را به شما توضیح می دهد. با افزودن افزونه Grammarly for Firefox، می توانید از آن در هر ویرایشگر متنی در مرورگر خود استفاده کنید، و این شامل ویرایشگر وردپرس نیز می شود.

Find and Replace for Text Editing

افزونه آخر، افزونه Find and Replace for Text Editing است که یک برنامه افزودنی است که ابزار جستجو و جایگزینی را به فیلدهای ورودی شما و ویرایشگرهای متنی در مرورگر شما (البته از جمله وردپرس) اضافه می کند. این ابزار پس از وارد کردن عبارت جستجوی خود، به طور خودکار تمام وقایع پیدا شده را برجسته می کند. این امر به ویژه برای یافتن سریع و جایگزینی هر کلمه، عبارت یا بخشی در متن شما بدون نیاز به اتلاف وقت زیاد با تجزیه و تحلیل کل مطالب مفید است.

سخن آخر

در این مقاله لیستی از بهترین برنامه های افزودنی Firefox که می توانید هنگام کار در وردپرس از آنها استفاده کنید، معرفی شدند. مهم نیست که آنها در هنگام ایجاد محتوا به شما کمک می کنند یا روند توسعه یا طراحی وب سایت شما را افزایش می دهند، همه ابزارهای موجود در این لیست صرفه جویی زیادی در زمان خواهند داشت و گردش کار شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد. بنابراین، اگر به طور منظم در وردپرس کار می کنید، حتماً باید از آنها استفاده کنید. در نهایت، بسیاری از این ابزارها برای سایر مرورگرهای محبوب نیز موجود هستند، بنابراین حتی اگر از Firefox استفاده نمی کنید، آنها را در مرورگرهای دیگر بررسی کنید.

 

منبع:

https://qodeinteractive.com/magazine/best-firefox-extensions-for-wordpress-users/

5 1 رای
امتیاز دهید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x