وبلاگ

اضافه کردن واترمارک به عکس در وردپرس

واترمارک به عکس در وردپرس
آموزش افزونه های کاربردی / آموزش وردپرس

اضافه کردن واترمارک به عکس در وردپرس

فهرست مطالب

سرقت ادبی ده ها سال است که موضوع داغ فرهنگ ما است که منجر به دعاوی چند میلیون دلاری شده است. ما کارهای افراد را بدون “ذکر منبع” به کار گرفته ایم. این موارد باعث افزایش علاقه افراد و صاحبان نظر و هنر به روش های علامت گذاری مثلا تصاویر شده است. هنگام طراحی سایت نیز باید بتوانیم تصاویر سایت خود را از خطر سرقت هنری محفوظ نماییم. در این مقاله به نحوه اضافه کردن واترمارک به عکس در وردپرس می پردازیم.

از آنجایی که می دانید مردم در حال برداشتن عکس های شما از وب سایت شما و استفاده مجدد از آنها هستند، تمام زمانی که با دقت در ایجاد مجموعه ای از عکس های خود صرف کرده اید، ممکن است دیده باشید که افراد بدون اجازه از تصاویر شما را برمی دارند و آن ها را بدون اجازه شما در وب سایت خود استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید:

8 گام تا ویرایش حرفه ای تصاویر سایت

 

در این مقاله، ما در مورد علامت گذاری تصاویر در وردپرس صحبت خواهیم کرد و موارد زیر را برای شما توضیح خواهیم داد:

چرا واترمارک تصاویر در وردپرس مهم است؟

هنگامی که یک علامت علامت روی یک تصویر قرار می دهید، یک قطعه از متن یا تصویر را به آن اضافه می کنید که نشان می دهد تصویر اصلی در مالکیت شما است، شما شخصی هستید که آن را ایجاد کرده اید یا صاحب حق نسخه برداری از آن هستید. قرار دادن این نوع مهر بر روی کار شما می تواند چندین هدف را دنبال کند، از جمله:

با این حال، باید توجه داشته باشید که استفاده از وارتر مارک ضمانتی نیست که عکس های شما بدون اجازه شما در وب سایت های دیگر ظاهر شوند. واترمارکینگ می تواند خطرات استفاده بدون اجازه شما را کاهش دهد، اما ما در اینجا در مورد اینترنت صحبت می کنیم. اگر کسی بخواهد عکس های شما را بدزدد، راهی پیدا می کند.

بیشتر بخوانید:

آموزش گام به گام تغییر رنگ پس زمینه سایت وردپرسی

 

همچنین باید توجه داشته باشید که وردپرس تنها مکانی نیست که می توانید علامت یا واترمارک را روی تصاویر خود اعمال کنید – اکثر نرم افزارهای ویرایش تصویر به شما این امکان را می دهند. با این حال، اگر فقط برای افزودن علامت علاقه چندانی به استفاده از نرم افزار ویرایش تصویر ندارید، اگر نمی خواهید ویرایش دائمی در عکس ها انجام دهید، یا اگر به سادگی راهی برای خودکارسازی علامت گذاری تصاویر خود می خواهید، از روش وردپرس استفاده می کنیم.

بیشتر بخوانید:

آموزش تصویری نصب قالب فرزند (child them) در 5 مرحله

نحوه ایجاد واترمارک برای تصاویر در وردپرس

طبق معمول، هنگام تلاش برای انجام کاری در وردپرس، می توانید از عملکردهای اصلی استفاده کنید یا در صورت عدم وجود آنها، به افزونه ها مراجعه کنید. وقتی صحبت از افزودن علامت واترمارک به تصاویر شما می شود، باید به یک افزونه تکیه کنید. یکی از بهترین موارد موجود، افزونه وردپرس Easy Watermark است.

نحوه ایجاد واترمارک برای تصاویر در وردپرس

با رفتن به افزونه> افزودن جدید و سپس تایپ نام افزونه در نوار جستجو، می توانید از داشبورد وب سایت خود به آن بروید. طبق معمول افزونه های وردپرس را نصب کرده و فعال کنید. پس از اتمام، اولین قدم شما ایجاد یک واترمارک است که بعداً روی تصاویر خود اعمال خواهید کرد.

بیشتر بخوانید:

5 ابزار رایگان سئو در گوگل | سئو از نظر گوگل

 

به قسمت Tools> Easy Watermark بروید. شما به طور خودکار به برگه “Watermarks” حرکت می کنید و یک دکمه بزرگ آبی مشاهده می کنید که روی آن نوشته شده است “Add New Watermark”. فشار دادن آن اولین قدم برای ایجاد علامت های واترمارک است که بعدا می توانید به عکس های خود اضافه کنید.

نحوه ایجاد واترمارک برای تصاویر در وردپرس

بلافاصله این گزینه را خواهید داشت که واترمارک خود را نامگذاری کرده و انتخاب کنید که آیا می خواهید از واترمارک متن استفاده کنید یا از واترمارک تصویر استفاده کنید. وقتی انتخاب می کنید از کدام نوع واترمارک استفاده کنید، همه گزینه ها و تنظیماتی را که می توانید برای سفارشی کردن آن استفاده کنید مشاهده خواهید کرد. اگر “Text” را انتخاب کنید، اولین گزینه هایی که می بینید افزودن متن و تنظیم فونت، رنگ، اندازه، زاویه و مهمتر از همه شفافیت است.

نحوه ایجاد واترمارک برای تصاویر در وردپرس

هنگام انتخاب “Image”، گزینه های متنی را مشاهده نخواهید کرد – فقط می توانید تصویر را بارگذاری کرده و در صورت استفاده از تصاویر .gif و .jpg می توانید استفاده کنید و شفافیت تصویر را تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید:

آموزش محدود کردن محتوا برای اعضای سایت در وردپرس بدون پلاگین

 

دسته بعدی تنظیمات مربوط به ترازبندی است – آنها به شما اجازه می دهند انتخاب کنید که کدام قسمت از تصاویر شما دارای علامت واترمارک باشد. این افزونه تصاویر شما را به 9 قسمت تقسیم می کند تا به شما در انتخاب کمک کند و همچنین می توانید متن را به صورت عمودی و افقی وارد کنید.

نحوه ایجاد واترمارک برای تصاویر در وردپرس

افزونه Easy Watermark به شما امکان می دهد تغییرات را در زمان واقعی پیش نمایش کنید. در سمت راست صفحه، یک برگه “پیش نمایش” را مشاهده می کنید که می توانید از آن برای تنظیم تصویر پیش نمایش استفاده کنید. وقتی این کار را انجام می دهید، هر تغییری که در تنظیمات ایجاد کنید به طور خودکار روی آن تصویر ظاهر می شود.

نحوه ایجاد واترمارک برای تصاویر در وردپرس

در نهایت، بخش ” اعمال قوانین” یا Applying Rules را در تنظیمات خواهید داشت. این جایی است که شما می توانید اندازه های تصویری را که می خواهید علامت روی آنها اعمال شود انتخاب کنید، اما اینکه آیا می خواهید علامت به طور خودکار در هنگام بارگذاری تصاویر اعمال شود، برای کدام تصویر و انواع پست می توانید واترمارک را اعمال کنید و آیا می خواهید همه کاربران  به ویژگی واترمارک خودکار دسترسی داشته باشند در این قسمت قابل تنظیم است.

نحوه ایجاد واترمارک برای تصاویر در وردپرس

وقتی از واترمارک و تنظیماتی که انتخاب کرده اید راضی هستید، می توانید ادامه دهید و روی ذخیره یا save کلیک کنید. این دکمه را در گوشه بالا سمت راست خواهید دید. با این کار، شما یک واترمارک ایجاد کرده اید و آماده استفاده از آن برای تصاویر خود هستید. با این حال، قبل از انجام این کار، به
ابزارها > easy watermarks > تنظیمات بروید و مطمئن شوید “پشتیبان گیری” را فعال کرده اید.

بیشتر بخوانید:

آموزش گرفتن فول بکاپ از سی پنل

نحوه اعمال واترمارک با استفاده از افزونه Easy Watermarks

با آماده بودن واترمارک خود، حداقل چهار گزینه برای اعمال آن بر روی تصاویر خود در اختیار دارید. اولین مورد، برنامه خودکار با هر بارگذاری تصویر جدید، چیزی است که می توانید هنگام ایجاد واترمارک تنظیم کنید. اگر مطمئن هستید که می خواهید تنها از یک علامت استفاده کنید، می تواند مفید باشد. در غیر این صورت، می توانید آن جعبه را بدون علامت بگذارید و از روش دیگری استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید تصاویری را که قبلاً در کتابخانه رسانه شما وجود دارد نیز علامت گذاری کنید، باید به از روش های دیگری استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

افزونه های مهم وردپرس + چرا باید از این پلاگین‌ها استفاده کنیم

کل کتابخانه رسانه خود را علامت گذاری کنید

اگر می خواهید از علامت یکسان روی هر تصویری که در کتابخانه رسانه خود دارید استفاده کنید، Easy Watermark به شما امکان می دهد در چند مرحله این کار را انجام دهید. ابتدا باید به Tools> Easy Watermark بروید و سپس برگه “Tools” را انتخاب کنید.

کل کتابخانه رسانه خود را علامت گذاری کنید

پس از انتخاب علامتی که می خواهید در پنجره Bulk Watermark استفاده کنید، با فشردن دکمه “شروع”، علامت را روی تمام تصاویر موجود در کتابخانه خود اعمال کنید. اگر می خواهید تغییرات را بازیابی کنید، می توانید این کار را از طریق گزینه Restore Backup انجام دهید.

بیشتر بخوانید:

آموزش گرفتن فول بکاپ از سی پنل

اعمال واترمارک روی برخی از کتابخانه رسانه ای

اگر می خواهید یک واترکارک را به صورت انتخابی روی برخی از فایل هایی که در کتابخانه رسانه خود دارید اعمال کنید، باید در کتابخانه رفته و بر روی دکمه “Bulk Select” کلیک کنید. این به شما امکان می دهد تصاویری را که می خواهید علامت گذاری کنید انتخاب کنید.

اعمال واترمارک روی برخی از کتابخانه رسانه ای

با فشردن دکمه، فایلهایی را که انتخاب کرده اید علامت گذاری می شوند. هنگامی که می خواهید علامت را از آنها حذف کنید، کافی است آنها را دوباره انتخاب کرده و دکمه “بازیابی تصاویر اصلی یا Restore original images” را فشار دهید.

واترمارک تصاویر بصورت تکی

وقتی می خواهید تنها یک تصویر را علامت گذاری کنید، باید آن را در کتابخانه رسانه پیدا کنید و روی آن کلیک کنید تا در پنجره Attachment Details مشاهده شود. برای دسترسی به گزینه های علامت گذاری، باید پیوند “ویرایش جزئیات بیشتر یا Edit more details” را در گوشه سمت راست پایین فشار دهید.

واترمارک تصاویر بصورت تکی

انجام این کار شما را به پنجره ای می رساند که در آن گزینه های علامت را در سمت راست صفحه مشاهده می کنید. شما خواهید دید که کدام واترمارک را در اختیار دارید و می توانید آنها را همان موقع و آن جا اعمال کنید.

واترمارک تصاویر بصورت تکی

اگر تصویری را انتخاب کنید که دارای علامتی است که قبلاً با استفاده از افزونه Easy Watermark اعمال کرده اید، همان برگه گزینه بازیابی تصویر اصلی را در اختیار شما قرار می دهد.

سخن آخر

افزودن علامت واترمارک به عکس های شما یکی از معدود راه های دفاعی شما در برابر سرقت آنلاین تصاویر است. و اگر فکر نمی کنید که واترمارک اینقدر برای جلوگیری از سرقت افراد از عکس های شما کمک کند، می توانید از آنها برای افزودن امضا استفاده کنید. واترمارک ها می توانند همه کاره باشند و شما می توانید از آنها تا آنجا که می خواهید استفاده کنید، اما همیشه اطمینان حاصل کنید که در نهایت باعث خراب شدن عکس های شما و لذت بخش نشدن آنها نمی شود.

 

منبع:

https://qodeinteractive.com/magazine/watermark-to-images-in-wordpress/

5 3 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x