وبلاگ

افزونه های مهم وردپرس + چرا باید از این پلاگین‌ها استفاده کنیم

افزونه های مهم وردپرس + چرا باید از این پلاگین‌ها استفاده کنیم
آموزش افزونه های کاربردی / آموزش وردپرس

افزونه های مهم وردپرس + چرا باید از این پلاگین‌ها استفاده کنیم

فهرست مطالب

ده‌ها هزار افزونه در دسترس کاربران وردپرس قرار دارد. در حقیقت، بسیار دشوار است که بدانیم کدام یک از آنها واقعاً در کارایی سایت تفاوت ایجاد می کنند و کدام یک فقط نوعی سربار است. بسیاری از مشاوران هستند که می خواهند پلاگین‌های مفید را معرفی کنند، اما فقط تعداد کمی از افزونه‌های وردپرس هستند که برای همه سایتها ضروری هستند. مهم نیست که چه نوع سایتی را اداره می کنید، پلاگین‌های خاصی وجود دارد که باید آن‌ها را صرف نظر از نوع سایت، نصب کنید. در این مقاله به معرفی پلاگین‌های مهم وردپرس می پردازیم.

در این مقاله، ما قصد داریم 9 افزونه وردپرس ضروری را به شما معرفی کنیم و توضیح دهیم که چه چیزی باعث برجسته شدن هر یک از آن‌ها شده است.

Yoast SEO

افزونه های مهم وردپرس

Yoast SEO محبوب ترین ابزار سئو در وردپرس است و از جمله افزونه های مهم وردپرس است. به راحتی می توان فهمید که چرا یکی از افزونه‌های ضروری وردپرس است. این افزونه نه تنها می تواند به شما در بهبود SEO کمک کند، بلکه حتی می تواند خوانایی محتوای شما را نیز تجزیه و تحلیل کند. حدود 79٪ از کاربران فقط پست‌ها و صفحات شما را با چشم اسکن می کنند و همه آن را مطالعه نمی کنند، بنابراین هرچه خوانایی صفحات شما بیشتر باشد، شانس شما برای حفظ توجه آنها بیشتر است.

بیشتر بخوانید:

سئو چیست؟ چگونه سایت خود را سئو کنیم ؟

تا آنجا که به SEO مربوط می شود، روش‌های زیادی برای جذب ترافیک به سایت شما وجود دارد. هر روزه، گوگل به تنهایی بیش از نه میلیارد از جستجوی کاربران را انجام می دهد. اغراق آمیز نیست اگر بگوییم که ترافیک ارگانیک می تواند وب سایتی را به عرش ببرد یا آن را از بین ببرد. تنها 5٪ از ترافیک موتور جستجو کاربران را به نتایج پولی هدایت می کند. به همین دلیل کار، بر روی استراتژی کلمات کلیدی شما برای هر وب سایت حیاتی است.

بیشتر بخوانید:

سئو داخلی چیست ؟ با سئو On Page بیشتر آشنا شوید

ویژگی‌های کلیدی افزونه یوآست سئو

قیمت افزونه Yoast SEO

نسخه پایه ای این پلاگین 100٪ رایگان است. نسخه با قبلیت‌های بیشتر در این پلاگین نیاز به خریداری دارد.

بیشتر بخوانید:

سئو خارجی چیست؟ شرح کامل سئو خارج از صفحه یا Off-Page SEO

افزونه UpdraftPlus

افزونه UpdraftPlus

روزانه به طور متوسط ​​30000 وب سایت هک می شوند. علاوه بر این، بخشهایی از وب سایت وردپرس ممکن است به دلیل خطاهای ساده بعضی اوقات متوقف شود.

به عنوان مثال، اگر افراد از 10 افزونه یا کمتر در سایت‌های خود استفاده کنند و نیمی از آنها به روزرسانی ماهانه دریافت کنند، واضح است که خطر بروز خطا بسیار معمول است. با تهیه یک نسخه پشتیبان از وب سایت خود، می توانید مقدار زیادی از دردسرها را از بین ببرید، چه به شما حمله شده باشد، چه با مشکل عدم سازگاری افزونه‌ها روبرو شده باشید و یا بخواهید به سادگی سایت خود را منتقل کنید نیاز دارید که یک بک آپ از سایت خود داشته باشید.

این جایی است که افزونه وردپرس خود را نشان می دهد. تعداد زیادی افزونه پشتیبان گیری از وردپرس به صورت آنلاین وجود دارد، اما تعداد کمی از آنها به اندازه UpdraftPlus قدرتمند است و آسان استفاده می شوند. این پلاگین ازجمله افزونه های مهم وردپرس است که با دسترسی به چندین فضای ذخیره سازی ابری، از فایل های پشتیبان سایت شما محافظت می کند. همچنین می توانید پشتیبان گیری خودکار از سایت را با استفاده از آن بصورت دوره ای انجام دهید.

ویژگی های کلیدی افزونه UpdraftPlus

قیمت افزونه UpdraftPlus

هم نسخه رایگان و هم نسخه تجاری با آپشن های اضافی در افزونه UpdraftPlus وجود دارد.

افزونه Optimole

افزونه Optimole

تصاویر بیش از 50٪ از اندازه متوسط ​​صفحات وب را اشغال می کنند. این بدان معنی است که بهینه سازی تصاویر شما می تواند تفاوت زیادی در زمان بارگذاری صفحه سایت شما ایجاد کند.

چرا سایز تصاویر مهم است؟ زیرا اگر بارگیری وب سایت شما بیش از سه ثانیه طول بکشد، بیش از نیمی از بازدید کنندگان شما آن را رها می کنند. 79٪ از خریداران آنلاین اگر از عملکرد سایت ناراضی باشند، ممکن است دیگر به وب سایت شما مراجعه نکنند. البته باید گفت که تصاویر تنها چیزی نیستند که بر عملکرد وب سایت تأثیر می گذارند، اما بهینه سازی تصاویر وردپرس شما یکی از مولفه های اصلی در بهبود زمان بارگیری صفحات است.

Optimole هر فایل گرافیکی که در سایت بارگذاری می کنید را گرفته و آن را بهینه می کند تا فضای کمتری را اشغال کند. علاوه بر این، از یک سیستم مبتنی بر فضای ابر برای سرعت بخشیدن به سایت شما استفاده می کند. Optimole از افزونه های مهم وردپرس است که به طور خودکار اندازه صفحه را تشخیص داده و اندازه تصاویر را تغییر می دهد تا تجربه بارگذاری سریع را به کاربران خود ارائه دهد.

ویژگی های کلیدی افزونه Optimole

قیمت افزونه Optimole

این افزونه برای حداکثر 5000 بازدید در ماه رایگان است. پس از آن، می توانید نسخه پولی آن را تهیه کنید و آن را بصورت سالیانه شارژ کنید.

افزونه Revive Old Post

رسانه های اجتماعی منبع بیش از 30٪ از مراجعه کنندگان به وب سایت ها هستند.

افزونه Revive Old Post

این آمار بدان معناست که اگر در شبکه های اجتماعی فعال نباشید، میزان زیادی از بازدیدکنندگان بالقوه خود را از دست می دهید. هر ماه تقریباً 2 میلیارد و 300 میلیون کاربر به ترتیب وارد فیس بوک و توییتر می شوند. اگر هر پست در آن شبکه ها می تواند شانس شما را برای رسیدن به آن کاربران افزایش دهد، به این معنی است که افزونه ای که می خواهیم در اینجا به شما نشان دهیم قطعاً ارزش وقت گذاشتن دارد.

یکی دیگر از افزونه های وردپرس که باید در لیست افزونه های ضروری وردپرس قرار گیرد Revive Old Post است. این افزونه طراحی شده است تا به شما کمک کند از طریق رسانه های اجتماعی بازدید بیشتری را به سمت وب سایت خود هدایت کنید. برای رسیدن به این هدف، این افزونه پست ها و خبرهای جدید و قدیمی سایت شما را می گیرد و آنها را به طور خودکار در توییتر و فیس بوک به اشتراک می گذارد.

ویژگی های کلیدی Revive Old Post

قیمت Revive Old Post

هم نسخه رایگان و هم نسخه ممتاز این افزونه موجود است.

افزونه WP Rocket

افزونه WP Rocket

WP Rocket از افزونه های مهم وردپرس است و یک پلاگین کشینگ قدرتمند است که به شما کمک می کند زمان بارگذاری سایت خود را تسریع کنید. این کار را با ایجاد کپی های ذخیره شده از هر صفحه ایجاد شده به صورت پویا در سایت شما انجام می شود، بنابراین سرورهای شما باید کار کمتری انجام دهند.

ما قبلاً در مورد اینکه چرا زمان بارگذاری سریع صفحه بسیار مهم است صحبت کردیم. راه حلهای ذخیره و کشینگ می توانند یک راه حل موثرتر از بهینه سازی تصاویر باشند. به عنوان مثال، افزونه W3 Total Cache می تواند زمان بارگذاری سایت شما را به طور متوسط بیش از 43٪ کاهش دهد.

WP Rocket در مجموع بهتر عمل می کند. این پلاگین اگرچه رایگان نیست، اما نتایج بدست آمده از آن ارزش بیشتری دارد.

ویژگی های کلیدی WP Rocket

قیمت WP Rocket

WP Rocket ابزاری غیر رایگان است که می توانید برای استفاده از آن سالیانه هزینه پرداخت کنید.

افزونه Redirection

افزونه Redirection

از آنجا که ما در مورد افزونه های وردپرس ضروری صحبت می کنیم، نمی توانیم افزونه های تغییر مسیر (ریدایرکشن) را فراموش کنیم. این افزونه یک ابزار تغییر مسیر برای وردپرس است. تغییر مسیر به شما امکان می دهد 301 تغییر مسیر شخصی را در وب سایت خود تنظیم کنید. همچنین می توانید از آن برای یافتن URL های خراب در سایت خود نیز استفاده کنید.

همه ما می دانیم که Google (و سایر موتورهای جستجو) چقدر از تجربه بد کاربر بیزار هستند. صفحه 404 یا خراب نیز در همین امر سهیم است. اما، شما نمی توانید تک تک پست ها یا صفحه های وب سایت خود را با دست بررسی کنید، به خصوص اگر صدها پست داشته باشید. به سادگی با نصب افزونه Redirection می توانید لیستی از صفحات 404 را ببینید. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که URL که می خواهید این افزونه آن را بررسی کند را وارد کنید.

ویژگی های کلیدی Redirection

قیمت افزونه redirection

افزونه redirection به صورت رایگان در دسترس است.

افزونه WPForms

افزونه WPForms

WPForms یک افزونه شگفت انگیز وردپرس برای ساخت فرم های زیبا (فرم های تماس و سایر موارد) است. این پلاگین ترکیبی کامل از ویژگی های مفید و سهولت استفاده را ارائه می دهد. بسیار کاربرپسند است و در صفحات موبایل نیز بهم ریخته نمی شود.

توانایی ایجاد فرم های تماس چشم نواز بدون نیاز به کار، بر روی هرگونه جاوا اسکریپت یا کد دیگر یکی از مهمترین دلایل استفاده بیش از 3 میلیون کاربر وب از این افزونه است.

WPForms به شما یک فرم تماس مدرن و قابل تنظیم می دهد که کاربر به راحتی می تواند آن را متوجه شود.

ویژگی های کلیدی WPForms

قیمت WPForms

WPForms Lite به صورت رایگان در دسترس افراد است و برای سایتهایی که می خواهند از آن در صفحه تماس خود استفاده کنند به خوبی کار می کند. WPForms Pro نسخه تجاری این افزونه است که ویژگی های بیشتری را ارائه می کند.

افزونه Otter

افزونه Otter

افزونه Otter یک افزونه سبک و از افزونه های مهم وردپرس برای افزودن قابلیت های اضافی مفید به ویرایشگر گوتنبرگ است. این کتابخانه شامل الگوهای گوتنبرگ و بلوک های اضافی است.

در حالی که گوتنبرگ جایگزین خوبی برای ویرایشگر کلاسیک وردپرس است، گوتنبرگ هنوز یک راه طولانی برای ارائه عملکرد برتر دارد. با این حال، می توانید Otter را برای داشتن بلوک های اضافی گوتنبرگ نصب کنید و سپس صفحات بصری را با آن ایجاد کنید.

ویژگی های کلیدی اوتر

قیمت اوتر

Otter یک افزونه رایگان وردپرس است.

افزونه Elementor

افزونه Elementor

با بیش از 5،000،000 نصب فعال، Elementor یکی از جالبترین پلاگین های اضافه شده در لیست افزونه های وردپرس است که باید آن را داشته باشید. این افزونه یک صفحه ساز بصری است که به شما امکان می دهد طراحی های اصلی را برای صفحات خود انجام دهید.

استفاده از این افزونه بدان معناست که شما نیازی به استخدام یک طراح وب ندارید تا جلوه های جالب مانند پوشش پس زمینه، جلوه های شناور، انیمیشن و موارد دیگر را به سایت شما اضافه کند. همه این کارها با کشیدن و رها کردن ساده انجام می شود. این افزونه با ویرایشگر Gutenberg و سایر افزونه های وردپرس موجود در این لیست سازگار است.

Elementor برای کسانی مفید است که می خواهند یک صفحه فرود زیبا برای کسب و کار خود ایجاد کنند. همچنین برای کسانی که می خواهند برای قسمتهایی از وب سایت خود طراحی سفارشی داشته باشند اما دوست ندارند هزینه زیادی بپردازند، انتخاب خوبی است.

ویژگی های کلیدی المنتور

قیمت المنتور

افزونه پایه ای Elementor به صورت رایگان در فهرست وردپرس در دسترس است. اگر به ویژگی های بیشتری نیاز دارید، می توانید نسخه تجاری آن را خریداری کنید.​

سخن آخر

مهم نیست که چه نوع وب سایتی را اجرا می کنید، پلاگین های خاصی وجود دارد که همیشه ارزش نصب را دارد.

منابع

https://themeisle.com/blog/must-have-plugins-for-wordpress/