وبلاگ

بهینه سازی تصاویر در وردپرس | تمام آنچه باید بدانید (2021)

بهینه سازی تصاویر در وردپرس | تمام آنچه باید بدانید (2021)
آموزش سئو / آموزش وردپرس

بهینه سازی تصاویر در وردپرس | تمام آنچه باید بدانید (2021)

فهرست مطالب

معمولاً بهینه سازی تصاویر برای وردپرس شامل موارد زیر است:

با این حال ، هنگامی که یک وب سایت وردپرس را مدیریت می کنید ، با شروع فرآیند بهینه سازی تصاویر ، با موانع دیگری نیز روبرو می شوید.

 

در این مقاله ، تمام جنبه های بهینه سازی تصویر برای وردپرس را مورد بررسی قرار می دهیم.

چرا بهینه سازی تصاویر مهم است

زیاد شنیده ایم که می گویند: یک عکس ارزش هزار واژه را دارد. در اینجا چند دلیل دیگر برای نشان دادن اهمیت بهینه سازی تصاویر در وردپرس آورده شده است:

بیایید شروع به کار کنیم تا تصاویر وب سایت را بهینه کنیم.​

مرحله 1. بهترین نوع تصویر برای وب سایت وردپرسی

قبل از شروع جستجوی تصاویر برای وب سایت وردپرسی خود، دانستن چند نکته اساسی در مورد تصاویر ضروری است.

تصاویر انواع مختلفی دارند

آنها برای اهداف مختلف در پروژه های وب سایت استفاده می شوند

به طور پیش فرض ، اکثر تصاویر دارای سایز بزرگی هستند که در بسیاری از موارد مناسب کار نیستند.

متداول ترین انواع فایلهای تصویری فشرده شده .jpg ، .gif و .png هستند

بهینه سازی تصاویر در وردپرس | تمام آنچه باید بدانید (2021)

مرحله 2. نحوه یافتن تصاویر برای وب سایت وردپرس

مغز ما می تواند تصاویر را بسیار سریعتر از متن تفسیر کند ، به همین دلیل تصاویر اغلب برای برقراری ارتباط با پیام ها استفاده می شوند. اما این تصویر باید مرتبط باشد تا پیام صحیحی را به مخاطب شما برساند.

 

در این بخش بهترین پلتفرمهایی که می توانید تصاویر مربوط به وب سایت خود را در آن پیدا کنید معرفی می شوند.

Pixabay

Pixabay یک وب سایت پر جنب و جوش و پر از تصاویر خلاق است. به شما امکان می دهد تصاویر و فیلم های بدون حق چاپ را به اشتراک بگذارید. شما در استفاده از این تصاویر یا فیلم ها برای همه اهداف تجاری و غیر تجاری آزاد هستید.

شما ممکن است از تصاویر Pixabay در پلتفرمهای اجتماعی نیز استفاده کنید. Pixabay بهترین مکان برای یافتن تصاویر PNG است و یک ابزار رایگان است. برای دسترسی به این سایت در ایران باید از فیلتر شکن استفاده کنید.

Pixabay

Flickr

فلیکر یک پلت فرم به اشتراک گذاری عکس و همچنین یک بستر شبکه اجتماعی است که در آن هر کاربر می تواند عکس های خود را برای دیدن دیگران بارگذاری کند. این نوع متفاوتی از موتور جستجوی تصویر است زیرا مجموعه تصاویر از عکاسان آماتور و حرفه ای است که کارهای خود را در این پلتفرم به اشتراک می گذارند.

اگر از مرور و جستجوی عکس های زیبا لذت می برید ، این سایت مناسب شماست. می توانید از هر نوع تصویری که می خواهید در آن بیابید.​

v

Unsplash

Unsplash یک پلت فرم جستجوی عکس رایگان برای استفاده از عکس های با کیفیت بالا است. استفاده از عکسهای Unsplash رایگان است و می توانید از تصاویر آن برای موارد زیر استفاده کنید:

همچنین می توانید از طریق Unsplash درآمد کسب کنید. شما می توانید از عکس های Unsplash به عنوان بخشی از کالایی که می فروشید استفاده کنید. البته باید بدانید نمی توانید بدون به روزرسانی ، تغییر یا وارد کردن عناصر خلاقانه جدید در عکسها ، عکس یک عکاس Unsplash را بفروشید.​

Unsplash

مرحله 3. نحوه انجام بهینه سازی تصاویر

تصاویر می توانند محتوای شما را زنده کنند. آنها همچنین به کاربران کمک می کنند تا محتوای شما را بهتر درک کرده و با آن ارتباط برقرار کنند. با این حال ، موتورهای جستجو از زاویه دیگری به تصاویر شما نگاه می کنند به همین دلیل شما باید آنها را برای خزنده ها بهینه کنید.

یک تصویر بهینه شده دارای کیفیت بالا، قالب ، ابعاد و وضوح بالا همراه با سایز کم پرونده است. در این بخش چند نکته اساسی وجود دارد که باید برای بهینه سازی تصاویر خود برای موتورهای جستجو به خاطر داشته باشید:

از تصاویر مرتبط و دارای زمینه استفاده کنید

شما باید از تصاویری استفاده کنید که با مقاله و موضوع متن شما همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال ، اگر شما در حال فروش لازانیا خانگی در وب سایت خود هستید ، باید تصاویر لازانیا خود را اضافه کنید و از تصاویر تصادفی لازانیا که دراینترنت وجود دارد استفاده نکنید.

نحوه انجام بهینه سازی تصاویر

نوع تصویر را عاقلانه انتخاب کنید

در بهینه سازی تصاویرد ، درک نحوه انتخاب قالب مناسب فایل برای تصاویر بسیار ضروری است. انواع مختلفی از تصویر وجود دارد ، اما سه نوع فایل معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد:

اهمیت و بهترین کاربرد این نوع فایل ها قبلاً در بالا توضیح داده شد. بسیار مهم است که نوع تصویر را عاقلانه انتخاب کنید.​

نوع تصویر را عاقلانه انتخاب کنید

هنگامی که یک تصویر را در وردپرس آپلود می کنید ، یک سری گزینه های مختلف را نیز مشاهده خواهید کرد:

فرض کنید می خواهیم این تصویر را در وردپرس بارگذاری کنیم.

عنوان تصویر

این تصویر به جای DSC4536.jpg باید Red Ferrari نامگذاری شود. در مقابل هر تصویری که بارگذاری می کنید ، یک URL اتوماتیک ایجاد می شود. تصاویری که دارای یک نام توصیفی هستند در نتایج جستجوی تصاویر Google ظاهر می شوند. هم رتبه بندی موتور جستجو و هم ترافیک وب سایت خود را می توانید با نام گذاری صحیح تصاویر، بهبود ببخشید!

متن Alt را بهینه کنید

موتورهای جستجو نه تنها متن موجود در صفحه وب شما را جستجو می کنند ، بلکه نام فایل های تصویری شما را نیز می خوانند. اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی و متن جایگزین تصویر با هم یکسان باشند.

هنگام عدم بارگیری تصویر، بهینه سازی برچسب های alt ضروری است. اگر تصاویر بارگذاری نشوند متون جایگزین به جای آن ها نمایش داده می شوند.  استفاده از برچسب های مناسب alt برای تصاویر موجود در وب سایت شما می تواند با پیوند دادن کلمات کلیدی با تصاویر به وب سایت شما در دستیابی به رتبه های بهتر در موتورهای جستجو کمک کند. حتی گوگل در مورد ارزش متن alt در تصاویر اظهار نظر کرده است. این موضوع برای کمک به تعیین بهترین تصویر برای بازگشت به جستجوی کاربر استفاده می شود.

فراموش نکنید یک متن alt توصیفی می تواند دقیقاً آنچه را که در عکس است به کاربران و همچنین خزنده ها یادآوری کند.

زیرنویس تصویر

درست در زیر متن alt ، می توانید گزینه افزودن زیرنویس (image caption) را ببینید. زیرنویس برای توصیف تصاویر برای همه کاربران استفاده می شود.

بر خلاف متن alt بر روی صفحه قابل مشاهده است ، در بعضی مواقع برای افزودن منبع تصویر نیز، از این گزینه استفاده می شود. زیرنویس درست زیر تصویر ظاهر می شود.

مقیاس سئو تصویر

زمان بارگذاری یک تصویر برای SEO و همچنین تجربه کاربر بسیار مهم است. هرچه زمان بارگذاری وب سایت سریعتر باشد ، بازدید از صفحه وب آسان تر است و سریعتر فهرست بندی می شود. تصاویر بزرگتر، به زمان بیشتری برای لود شدن نیاز دارند، بنابراین بهتر است تصاویر در اندازه های کوچک نمایش داده شوند. پیکسل های تصویر را کاهش داده و تصاویر را مقیاس بندی کنید.

وردپرس در حال حاضر با ارائه تصاویر در اندازه های مختلف به ما کمک می کند. اما قطعاً به این معنی نیست که فایل تصویر با این کار بهینه می شود. تصاویر ریسپانسیو برای این کار مهم هستند.

تمام تصاویر وب سایت شما بدون در نظر گرفتن اندازه صفحه نمایش متفاوت ، وضوح تصویر یا سایر ویژگی های دیگر ، باید در همه دستگاه ها به خوبی کار کنند.

تصاویر پاسخگو برای سئو سایت ضروری است. در وردپرس می توانید از ویژگی srcset برای پاسخگو بودن یا ریسپانسیو شدن تصاویر استفاده کنید.

مقیاس سئو تصویر

از تصاویر دارای ساختار انعطاف پذیر استفاده کنید

تمام تصاویر وب سایت شما بدون در نظر گرفتن اندازه صفحه نمایش ، وضوح یا ویژگی های دیگر ، باید در همه دستگاه ها به خوبی کار کنند. تصاویر دارای ساختار انعطاف پذیر برای سئو سایت ضروری است. در وردپرس می توانید از این دو ویژگی برای پاسخگو بودن تصاویر استفاده کنید

وردپرس تمام نسخه های یک تصویر بجز سایز thumbnail را در ویژگی srcset  قرار می دهد. این به مرورگر اجازه می دهد تا بداند کدام اندازه تصویر در دسترس است. ویژگی size برای توصیف نحوه رفتار تصویر در مرورگر وجود دارد.

از تصاویر دارای ساختار انعطاف پذیر استفاده کنید

بارگیری تصاویر با اندازه های بزرگتر به زمان بیشتری نیاز دارد و همچنین سرعت وب سایت را کاهش می دهد.

 

شرایطی را در نظر بگیرید که کاربر باید 10-15 ثانیه صبر کند و تصاویری که به آرامی پایین می آیند را ببیند. تجربه کاربری خوبی نیست. اینطور نیست؟

 

نگران نباش می توانید اندازه تصویر را کاهش دهید:

بدون شک ، فشرده سازی می تواند اندازه پرونده را کاهش دهد ، اما ممکن است بر داده های تصویر تأثیر بگذارد. می توانید با کاهش تعداد پیکسل ها ، اندازه تصویر را به اندازه متن کاهش دهید.

کاهش اندازه تصویر کیفیت تصویر را کاهش نمی دهد ، اگرچه ممکن است جزئیات ریز را در صورت کوچک شدن از دست بدهد.

ابزارهای بسیاری به صورت آنلاین در دسترس هستند که می توانید اندازه فایل تصویر را کاهش دهید مانند ReduceImages و ImageOptimizer.

از تصاویر دارای ساختار انعطاف پذیر استفاده کنید

ابعاد تصویر را کاهش دهید

آیا می دانید هنگام نمایش صفحه وب ، یک مرورگر باید بسیاری از موارد ، از همه مهمتر طرح صفحه وب شما را کشف کند؟ و این تنها در صورتی انجام می شود که ابعاد تصاویر شما را بداند. مهم است که بدانید هنگام تغییر اندازه تصویر ، اطلاعات پیکسل آن تغییر می کند. باید ابعاد تصویر را هوشمندانه کاهش دهید.

ابزارهای زیادی بصورت آنلاین در دسترس هستند تا ابعاد تصاویر را به وسیله آن را کاهش دهید.

ابعاد تصویر را کاهش دهید

افزودن نقشه سایت – سایت مپ، به تصویر

برای اسکن و نمایه سازی صحیح تصاویر در وب سایت شما ، یک نقشه سایت لازم است. اگر نقشه سایت تصویری ایجاد نمی کنید ، آنگاه تصاویر:

فراموش نکنید که Google نمی تواند محتوای بارگیری شده از طریق JavaScript را پیدا کند. اگر می خواهید تصاویر وب سایت شما در نتایج جستجوی تصویر پیدا شده و خزیده شوند ، باید مکان آنها را در نقشه سایت تصویر لیست کنید.​

افزودن نقشه سایت – سایت مپ، به تصویر

می توانید نقشه سایت را با استفاده از Search Console به Google ارسال کنید. افزودن نقشه های سایت به معنای ایندکس شدن تصاویر شما توسط Google نیست ، اما برای سئو تصویر بسیار مناسب است.

مرحله 4. بهترین افزونه های بهینه سازی تصویر برای وردپرس

چندین افزونه بهینه سازی تصویر برای وردپرس وجود دارد. این افزونه ها از بسیاری جهات می توانند به شما کمک کنند مانند فشرده سازی تصویر ، تغییر اندازه تصویر ، کند بودن بارگیری و موارد دیگر. در این بخش بهترین پلاگین ها با بیشترین ویژگی های مورد نیاز برای بهینه سازی تصویر آورده شده است.​

WP Smush

WP Smush جزء محبوب ترین و متداول ترین افزونه ها برای بهینه سازی تصاویر است. این پلاگین ویژگی های زیادی دارد. بارگذاری کند ، فشرده سازی بدون فقدان کیفیت تصویر و بسیاری از ویژگی های دیگر است.

شما می توانید از تمام این ویژگی ها در نسخه رایگان افزونه بهره مند شوید و برای موارد بیشتر ، می توانید از نسخه پولی آن به عنوان WP-Smush Pro استفاده کنید.

در WP-Smush Pro می توانید ویژگی های بیشتری مانند تبدیل PNG به JPEG ، تغییر اندازه خودکار تصاویر ، فشرده سازی تصاویر در فهرست های دیگر ، تبدیل تصاویر به وب و موارد دیگر را داشته باشید.

بهینه ساز تصویر EWWW

EWWW Image Optimizer به طور خودکار تصاویر را هنگام بارگذاری در سایت بهینه می کند. این ابزار می تواند برای تصاویر PNG ضرر داشته باشد. این افزونه رایگان است.

این افزونه، فضای ذخیره سازی و پهنای باند شما را نیز ذخیره می کند. آیا می دانید ، این افزونه نه تنها تمام تصاویری را که قبلاً بارگذاری کرده اید بهینه می کند بلکه تصاویر خود را به بهترین فرمت فایل تبدیل می کند.

سخن آخر

بهینه سازی تصویر برای وردپرس را کم اهمیت درنظر نگیرید زیرا تصاویر معمولاً دلایل اصلی کاهش سرعت وب سایت شما هستند. تصاویر بهینه نشده نرخ پرش وب سایت را افزایش می دهد ، که به شدت بر SEO وب سایت تأثیر می گذارد و به طور بالقوه می توانید مشتری های آینده خود را از دست دهید.

این کار را به تأخیر نیندازید اکنون تصاویر وب سایت خود را بهینه کنید تا سلامت وب سایت وردپرس خود را بهبود ببخشید.

 

منبع

https://wpsupportdesk.com/blog/image-optimization-for-wordpress/

5 3 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x