وبلاگ

حذف تاریخ از URL وردپرس با حفظ سئو

حذف تاریخ از URL وردپرس
آموزش وردپرس / آموزش سئو

حذف تاریخ از URL وردپرس با حفظ سئو

فهرست مطالب

آیا شما یکی از کاربران وردپرس هستید که ترجیح می دادند تاریخ در URL های خود داشته باشند اما اکنون متوجه شده اید که این ساختار پیوند ثابت دیگر به درد شما نمی خورد؟ هر دلیلی که داشته باشید، چه بخواهید مقاله های شما قدیمی به نظر نرسند و چه بخواهید آنها را برای موتورهای جستجو و کاربر خوشایندتر نشان دهید، راهی آسان وجود دارد که می توانید تاریخ را از همه آدرس های اینترنتی خود حذف کنید. فرقی نمی کند تاریخ در صفحه یا page شما باشد، پست باشد یا نوع پست سفارشی، شما می توانید هر یک از آدرس های اینترنتی خود را در هر زمان به هر قالب دلخواه دیگری تغییر دهید.

بیشتر بخوانید:

سئو تکنیکال سایت فروشگاهی با نه گام

 

با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم چگونه می توانید به راحتی تاریخ ها را از URL های سایت وردپرس خود حذف کنید. همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید همه URL های خود را با کمک یک افزونه ریدایرکت کنید.

بیشتر بخوانید:

افزونه های مهم وردپرس + چرا باید از این پلاگین‌ها استفاده کنیم

 

در این مقاله موارد زیر را با هم بررسی می کنیم:

چگونه تاریخ در URL های سایت وردپرس ظاهر می شود

وقتی صحبت از ساختار پیش فرض URL وردپرس می شود، در اصل به عنوان یک ساختار ظاهر می شود که به راحتی توسط افراد قابل رمزگشایی نیست. به طور دقیق تر، شناسه URL به خودی خود به یاد ماندنی به نظر نمی رسد.

مثلا:

https://your-site.com/?p=123

 

با توجه به آنچه گفته شد، شما به راحتی می توانید این ساختار پیوند پیش فرض را با رفتن به Setting >> Permalinks می توانید به چیزی تبدیل کنید که خوانا تر و به طور کلی برای SEO مناسب تر است.

چگونه تاریخ در URL های سایت وردپرس ظاهر می شود

بنابراین، ساختار پیوند ثابت که دارای یک تاریخ در آنها است، می تواند به راحتی با استفاده از یکی از گزینه های موجود در این تنظیمات – یا “month and name” یا “day and name” اضافه شود.

چگونه تاریخ در URL های سایت وردپرس ظاهر می شود

در حالی که این نشانی های اینترنتی تاریخ نسبت به موارد پیش فرض خوانا تر به نظر می رسند، این احتمال وجود دارد که تاریخ ها پست های شما را قدیمی جلوه دهند – به خصوص اگر مدتی از ایجاد آن ها گذشته باشد. این می تواند برای شهرت کلی وب سایت یا وبلاگ شما مضر باشد زیرا می تواند محتوای شما را قدیمی نشان دهد.

بیشتر بخوانید:

5 ابزار رایگان سئو در گوگل | سئو از نظر گوگل

در اینجا مثالی از آدرس های URL وجود دارد که از یکی از دو ساختار استفاده می کند:

 

روز و نام:

https://your-site.com/2021/05/25/your-post/

ماه و نام:

https://your-site.com/2021/05/your-post/

 

به همین دلیل، توصیه می کنیم به جای آن از آدرس URL نام پست استفاده کنید. این نوع ساختار نه تنها تاریخ ها را از آدرس های اینترنتی شما حذف می کند، بلکه از کلمات کلیدی موجود در عنوان شما نیز استفاده می کند، که یکی از بهترین ساختارهای پیوند ثابت کاربرپسند و مبتنی بر SEO است که می توانید برای سایت یا وبلاگ وردپرس خود استفاده کنید.

در اینجا نمونه ای از آدرس اینترنتی با این ساختار مشاهده می شود:

 

https://your-site.com/your-post/

 

حذف تاریخ از آدرس های وردپرس با استفاده از تنظیمات لینک ثابت

قبل از شروع فرایند حذف تاریخ از آدرس های وردپرس خود، چند نکته وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سئو | چگونه بهترین عبارت کلیدی را انتخاب کنیم؟

اگر هنوز وبلاگ وردپرس خود را راه اندازی نکرده اید، می توانید بدون نگرانی تاریخها را از آدرس های اینترنتی خود حذف کنید. اما در صورتی که مدتی است از سایت خود استفاده می کنید، هنگام تغییر آدرس های اینترنتی خود باید مراقب باشید زیرا ممکن است باعث بروز خطاهای 404 (هم برای کاربران و هم موتورهای جستجو) شود. این می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر بگذارد و باعث شود برخی از کاربران دیگر مایل به بازدید از سایت شما نباشند. در این صورت، باید تغییر مسیر ایجاد کنید (که بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد).

در نهایت، پیشنهاد می کنیم از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت وجود خطا، آن را به تنظیمات قبلی بازگرداند.

اکنون که این راه را برطرف کرده ایم، بیایید به روند واقعی حذف تاریخ از آدرس های اینترنتی خود برویم.

به Setting >> Permalinks بروید. گزینه Name permalink را انتخاب کرده و دکمه Save Changes (واقع در پایین برگه) را فشار دهید.

چگونه تاریخ در URL های سایت وردپرس ظاهر می شود

کار تمام است. هر تاریخ موجود در پیوندهای ثابت شما حذف می شود و به ساختاری که از نام صفحه/پست استفاده می کند تغییر می یابد.

راه اندازی تغییر مسیر یا ریدایرکت با استفاده از افزونه

در حال حاضر، با وجود اینکه تاریخ ها را با موفقیت از آدرس های اینترنتی خود حذف کرده اید و ساختار کاربرپسندتری را در کل تضمین کرده اید، این روند هنوز به اینجا ختم نمی شود. به منظور نشان دادن URL های تازه راه اندازی شده خود بدون خطای 404 به کاربران، ابتدا باید آنها را به درستی به آن آدرس ها هدایت کنید. با این کار، به موتورهای جستجو نیز اطلاع می دهید که آدرس های اینترنتی قدیمی خود را به آدرس های جدید منتقل کرده اید.

بیشتر بخوانید:

خطاهای رایج وردپرس و آموزش حل آن ها

 

برای این کار باید افزونه ای به نام Redirection را نصب و فعال کنید. این پلاگین یکی از بهترین افزونه های تغییر مسیر است که به شما امکان می دهد همه تغییر مسیرهای خود را به راحتی مدیریت کنید، خطاهای 404 را برطرف کنید و غیره.

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت پلاگین وردپرس در 5 مرحله

راه اندازی تغییر مسیر یا ریدایرکت با استفاده از افزونه

پس از فعالسازی، به مسیر Tools >> Redirection بروید و با انتخاب دکمه Start setup، پلاگین را راه اندازی کنید.

راه اندازی تغییر مسیر یا ریدایرکت با استفاده از افزونه

شما می توانید چند گزینه را در اینجا تنظیم کنید، مانند فعال کردن قابلیت نظارت بر همه تغییرات پیوند ثابت در پست ها و صفحات وردپرس و ثبت تغییر مسیرها و خطاهای 404. یا، می توانید یک یا هر دو این گزینه ها را علامت گذاری کنید.

بیشتر بخوانید:

16 راه‌حل رفع خطای 504 gateway Timeout در وردپرس

 

راه اندازی تغییر مسیر یا ریدایرکت با استفاده از افزونه

پس از اتمام کار دکمه Continue Setup را بزنید.

پس از انجام افزونه با اجرای چند آزمایش، می توانید بر روی پایان راه اندازی کلیک کنید.

راه اندازی تغییر مسیر یا ریدایرکت با استفاده از افزونه

 از آن به بعد، می توانید به تنظیمات افزونه دسترسی داشته باشید و تغییر مسیرهای خود را با استفاده از دکمه Add New (در برگه تغییر مسیرها) اضافه کنید.

راه اندازی تغییر مسیر یا ریدایرکت با استفاده از افزونه

تغییر مسیرهای جدید را اضافه کنید

در این برگه می توانید منبع (برای ساختار URL قدیمی خود) و URL های هدف (محل نشانی اینترنتی جدید خود) را اضافه کنید.

تغییر مسیرهای جدید را اضافه کنید

اگر ساختار URL شما روی “Day and name” تنظیم شده است، باید این مقادیر را وارد کنید:

Source: /(\d*)/(\d*)/(\d*)/([A-Za-z0-9-*])
Target: /$4

و اگر ساختار URL شما روی “Month and name” تنظیم شده باشد، باید موارد زیر را وارد کنید:

Source: /(\d*)/(\d*)/([A-Za-z0-9-*])
Target: /$3

تغییر مسیرهای جدید را اضافه کنید

در نهایت، مطمئن شوید که گزینه Regex را علامت گذاری می کنید (که به شما امکان می دهد ریدایرکت های خود را به صورت انبوه به روز کنید) و دکمه Add Redirect را فشار دهید.

تغییر مسیرهای جدید را اضافه کنید
تغییر مسیرهای جدید را اضافه کنید

سخن آخر

اگر در URL های وردپرس خود از تاریخ استفاده می کنید اما متوجه شدید که این ساختار پیوند دیگر انتظارات شما را برطرف نمی کند، می توانید به راحتی آنها را با استفاده از تنظیمات پیوند ثابت در پیشخوان وردپرس خود حذف کنید. با پیروی از این مقاله، می توانید در کوتاه ترین زمان به یک ساختار URL مناسب برای سئو برسید. همچنین، برای جلوگیری از خطای 404 بازدیدکنندگان پس از تغییر ساختار URL، می توانید یکی از افزونه های تغییر مسیر را نصب کنید.

 

منبع:

https://qodeinteractive.com/magazine/how-to-remove-the-date-from-wordpress-url/

5 3 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x