قالب child وردپرس چیست

قالب child وردپرس چیست
آموزش افزونه های کاربردی / آموزش وردپرس / افزونه وردپرس

قالب child وردپرس چیست

فهرست مطالب

بسیاری از کاربران می پرسند که قالب child وردپرس چیست؟ در این مقاله، تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا به سوالاتی مانند اینکه تم چایلد ورپرس چیست، چه زمانی باید یک قالب child ایجاد کنید، چرا افراد تم های چایلد ایجاد می کنند و در آخر مزایا و معایب استفاده از تم child، پاسخ خواهیم داد. امید ما این است که پس از خواندن این مقاله، درک روشنی از قالب child وردپرس داشته باشید و بدانید که آیا باید از قالب چایلد استفاده کنید یا خیر.

بیشتر بخوانید:

آموزش محدود کردن محتوا برای اعضای سایت در وردپرس بدون پلاگین

قالب child وردپرس چیست

قالب فرزند وردپرس یک قالب وردپرس است که عملکرد خود را از قالب وردپرس والد به ارث می برد. از تم چایلد معمولاً هنگامی استفاده می شود که شما می خواهید یک تم موجود در وردپرس را سفارشی کنید یا آن را تغییر دهید بدون اینکه توانایی به روزرسانی آن را از دست دهید. در گذشته، هیچ راه آسانی برای به روزرسانی قالب وردپرس بدون از دست دادن تمام سبک های سفارشی و تغییراتی که ایجاد کرده بودید، وجود نداشت. این عدم سازگاری وقتی هرج و مرج بوجود می آورد که مجبور باشید قالب خود را بروز کنید. در اینصورت یک انتخاب دشوار در پیش دارید زیرا از یک طرف، در صورت بروزرسانی، همه سبک های سفارشی را از دست خواهید داد. از طرف دیگر، اگر به اندازه کافی سریع به روز رسانی نکنید، خطر هک شدن سایت خود را دارید.

تیم اصلی و جامعه وردپرس تصمیم گرفتند با معرفی مفهوم قالب والدین و قالب فرزند این مشکل را حل کنند. یک قالب child در وردپرس تمام قابلیت ها، ویژگی ها و کد قالب والدین را به ارث می برد بدون اینکه تغییری در موضوع اصلی ایجاد کند. این امر به کاربران امکان می دهد بدون از دست دادن توانایی به روزرسانی قالب والد، یک ظاهر طراحی شده برای طرح زمینه اصلی را تغییر داده و ویژگی ها را اضافه یا تغییر دهند.

از لحاظ تئوری، هر تم وردپرس می تواند دارای قالب های فرزند باشد اما همه تم های وردپرس تم والدین خوبی نیستند. یک تم والد خوب که به عنوان فریم ورک تم نیز شناخته می شود، معمولاً شامل قلاب ها و فیلترهای اکشن مخصوص به خود است. این به طراحان و توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا در کسری از زمان، یک سایت وردپرس سفارشی قوی با استفاده از قالب چایلد ایجاد کنند.

چرا افراد از قالب چایلد استفاده می کنند

طراحان و توسعه دهندگان برای سرعت بخشیدن به پیشرفت خود از قالب child استفاده می کنند. هنگام استفاده از تم والد خوب، می توانید مدت زمان ایجاد سایت وردپرس را به شدت کاهش دهید. همه قالب های والد خوب با نام مستعار چارچوب های تم، گزینه های مختلفی از قابلیت و سفارشی سازی را ارائه می دهند، بنابراین لازم نیست همه موارد را کد کنید. کاربران غالباً تم فرزند را ایجاد می کنند تا یک قالب موجود را بدون از دست دادن توانایی به روزرسانی قالب والد در صورت لزوم، تغییر دهند.

ایجاد یک قالب چایلد وردپرس می تواند به سادگی ایجاد یک فایل جدید style.css در یک پوشه جدید باشد. آنچه شما نیاز دارید یک خط کد در هدر style.css است که الگو را تعریف می کند. قالب child می تواند دارای پرونده های الگویی باشد که حتی در قالب والد نیز موجود نیستند.

بیشتر بخوانید:

آموزش افزودن محتوا به ابتدا یا انتهای مقالات در وردپرس 

چه زمانی باید از قالب چایلد استفاده کنید

تصمیم برای استفاده از تم فرزند اغلب به نیاز شما بستگی دارد. در موارد نادری که پروژه ای بیش از حد پیچیده یا خیلی ساده باشد، آن را می توان به عنوان یک قالب مستقل وردپرس ایجاد کرد.

برای کاربران، تمهای چایلد را فقط درصورتی توصیه می کنیم که دائماً توابع جدیدی را به پرونده function.php قالب خود اضافه می کنند و یا به طور مداوم فایل style.css  خود را اضافه یا اصلاح می کنند. در این موارد، توصیه می کنیم که از تم چایلد استفاده کنید.

انتخاب یک قالب والد خوب مهم است

انتخاب یک قالب والد خوب مهم است

همه چارچوب های وردپرس قالب های والدین هستند، اما همه قالب های والدین چارچوب نیستند. در حالی که هر قالب وردپرس می تواند دارای قالب فرزند باشد، اما قرار نیست که از همه آنها به عنوان چارچوب تم استفاده شود. تعداد زیادی مبتدی را دیده ایم که در ایجاد یک قالب فرزند از یک قالب والد اشتباه می کنند که عملکرد چندانی ندارد.

اگر در حال ایجاد یک قالب child هستید و بسیاری از پرونده های قالب والد را جایگزین می کنید، باید در روند کار خود تجدید نظر کنید. به عنوان مثال شما تم Twenty Eleven را خیلی دوست دارید و تصمیم گرفتید یک تم فرزند بسازید. در قالب چایلد خود، شما دارای فایل style.css و فایل functions.php هستید. علاوه بر این، ممکن است بخواهید نوع پاورقی را عوض کنید، بنابراین می توانید footer.php را اضافه کنید. در مورد سرصفحه و غیره نیز همین طور است، بنابراین نباید از Twenty Eleven به عنوان قالب اصلی استفاده کنید. در عوض شما باید از آن به عنوان یک تم شروع کننده استفاده کنید که آن را به یک تم سفارشی خود تبدیل می کنید.

به طور خلاصه، شما باید از تم فرزند در صورت نیاز به قابلیت ها، ویژگی ها و جذابیت یک قالب قدرتمند والد استفاده کنید بدون اینکه خودتان کد زیادی برای آن بنویسید.

بیشتر بخوانید:

ادامه مطلب در وردپرس | تگ more در وردپرس | چرا تگ more کار نمیکند؟

مزایای استفاده از قالب child

مانند همه موارد، استفاده از قالب WordPress Child نیز مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. در ابتدا نگاهی به مزایا می اندازیم.

1. بروزرسانی های ایمن

قالب child به طور خودکار ویژگی ها، سبک ها و الگوهای قالب والد را به ارث می برد. این به شما امکان می دهد بدون استفاده از قالب چایلد و بدون تغییر قالب اصلی، در سایت خود تغییراتی ایجاد کنید. وقتی نسخه جدیدی از قالب والدین پدیدار می شود، می توانید با خیال راحت آن را به روز کنید زیرا تمام تغییرات شما در قالب child ذخیره شده است.

2. توسعه آسان

یک تم فرزند ساخته شده بر روی یک چارچوب تم قدرتمند، انعطاف پذیری زیادی را بدون نوشتن کد زیاد امکان پذیر می کند. شما می توانید قابلیت های جدید و موارد بسیار زیاد دیگری اضافه کنید.

3. ارجاع امن

هنگامی که در حال ایجاد یک تم کامل هستید، باید در مورد همه سناریوهای ممکن فکر کرده و برای آنها کد بنویسید. با این حال، هنگامی که روی یک قالب فرزند کار می کنید و فراموش می کنید برای چیزی کد بنویسید، همیشه قابلیت طرح زمینه اصلی به عنوان گزینه بازگشت وجود دارد.

معایب قالب چایلد

یکی از بزرگترین معایب استفاده از تم چایلد، زمانی است که شما برای یادگیری قالب والد نیاز دارید. هنگامی که شما با چهارچوب های قوی کار می کنید منحنی یادگیری مختلفی وجود دارد زیرا هر یک از آنها قلاب ها و فیلترهای خاص خود را دارند. شما باید آنها را بشناسید تا پتانسیل های موجود را به حداکثر برسانید. به عنوان مثال چند تم فرزند اولیه که ایجاد می کنید ممکن است مدت زمان بیشتری برای شما طول بکشد، اما پس از آن در کسری از زمان وب سایت های سفارشی ایجاد خواهید کرد در اینصورت عملکرد کلی شما بهبود می یابد.

یک عیب دیگر که اغلب به آن اشاره می شود این است که توسعه دهندگان قالب والد شما ممکن است علاقه خود را برای توسعه قالب از دست بدهند و آن را رها کنند، ویژگی ای را که در قالب فرزند خود استفاده می کردید کنار بگذارند یا تغییری ایجاد کنند که قالب چایلد شما را کاملاً نابود کند. اگر توسعه دهنده قالب والد پروژه را رها کند، هیچ چیزی نمی گوید که باید دیگر از آن استفاده نکنید. اغلب اوقات افراد دیگر در جامعه وردپرس برای به عهده گرفتن پروژه قدم برمی دارند. اگر توسعه دهندگان قالب اصلی ویژگی خاصی را حذف کردند، پس می توانید آن را به سادگی در قالب child خود اضافه کنید. شما کد آن را دارید. سرانجام، اگر آنها تغییر اساسی ایجاد کنند که شما از آن خوشتان نمی آید، بنابراین همیشه می توانید از بروزرسانی آن جلوگیری کنید. البته باید بدانید به روزرسانی تم در صورت سوء استفاده امنیتی بسیار مهم است. ما همیشه به کاربران توصیه می کنیم تم ها را به روز کنند زیرا به شما کمک می کند تا در آینده با سایر اسکریپت ها و افزونه ها سازگاری داشته باشید.

سخن آخر

مهم است که بدانید حتی اگر همیشه بتوانید از هر قالب وردپرس یک تم child ایجاد کنید، اما ممکن است گاهی اوقات به تم فرزند نیاز نداشته باشید. به تعداد تغییراتی که برای قالب فرزندتان در نظر گرفته اید، فکر کنید، اگر تغییراتی که در نظر دارید جزئی باشد، می توانید همیشه یک پرونده custom-style.css در قالب خود ایجاد کنید یا از یک افزونه CSS سفارشی استفاده کنید. اگر این تغییرات بیش از حد شدید باشد، در جایی که می دانید فایلهای اصلی تم اصلی را تغییر می دهید، احتمالاً باید یک قالب سفارشی ایجاد کنید.

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا درک کنید  قالب child وردپرس چیست و آیا مناسب شما است یا خیر. اگر فکر می کنید چیزی را از قلم انداخته ایم، لطفاً در قسمت نظرات ما را از آن آگاه کنید.

منابع

https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/wordpress-child-theme-pros-cons/

 

5 3 رای ها
امتیاز دهید
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد اینلاین
نمایش همه دیدگاه ها
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
()
x