وبلاگ

7 قانون آسان برای شناسایی بک لینک بد – سئو با وب کد

شناسایی بک لینک بد
آموزش سئو / دیجیتال مارکتینگ

7 قانون آسان برای شناسایی بک لینک بد – سئو با وب کد

فهرست مطالب

در این مقاله به بررسی نمونه های واقعی پیوندهای غیر طبیعی می پردازیم تا به شما کمک کنیم به روشنی تشخیص دهید چه زمانی باید پیوندهای مخرب را دیس اوو کنید. شناسایی بک لینک بد با هفت روش شما را در این مسیر کمک می کند.
متن لنگر مهم ترین مشخصه شناسایی بک لینک بد است.


وقتی در مقابل صفحه اکسل نشسته اید و به ردیف های بی پایان پیوند لینک ها نگاه می کنید، ممکن است تعجب کنید که چطور می خواهید پیوندهای بد را پیدا کنید و از کجا شروع کنید.


یک پاسخ ساده وجود دارد: متن لنگر.

متن لنگر حاوی کلمات کلیدی، یک نتیجه مطمئن است که پیوند به طور غیر طبیعی بدست آمده است. چرا؟ زیرا گرچه کلمات کلیدی برای سئو بسیار مناسب هستند، اما به ندرت اتفاق می افتد که سایت ها با کلمات کلیدی که می خواهید برای آنها رتبه بگیرید به شما پیوند دهند.

بیشتر بخوانید:

بالا آوردن سایت در صفحه اول گوگل | صفحه اول در سرچ گوگل

پیوندهایی که به طور طبیعی بدست آمده اند معمولاً دارای متن لنگر مانند موارد زیر هستند:

7 روش شناسایی بک لینک بد

1- سایت های هک شده

می توانیم از صفحه اصلی برخی سایت ها مانند سایت laurakalister دات کام متوجه شویم که زمانی این وب سایت، یک وب سایت قانونی بوده. با این حال، وقتی به وبلاگ سایت می رویم، تعداد خیلی زیادی مقاله کاملاً تصادفی در آن وجود دارد.

سایت های هک شده

با گشتن در این مقالات می بینیم که مقاله ها فقط با هدف قرار دادن پیوندهای پولی نوشته شده اند:

به عنوان مثال، مقاله ای تحت عنوان ‘Day Trips In Provence With A Driver Private’ در این سایت وجود دارد که بسیار ضعیف نوشته شده است. حاوی جملاتی است که معنا ندارند. دارای دو پیوند با متن لنگر «private car service nice airport» است که هر دو به وب سایت خدمات اجاره خودرو پیوند دارند.

به وضوح روشن است که این مقاله صرفاً برای قرار دادن این پیوندها نوشته شده است. بنابراین می توانیم با اطمینان بالایی فرض کنیم که برای قرار دادن این پیوندها هزینه پرداخت شده است.

راه حل: بدون تردید این گونه پیوندها باید دیس اوو شوند. اگر یک کارمند گوگل به صورت دستی این سایت را مرور کند، کاملاً واضح است که سایتهایی که به آنها پیوند داده شده اند مطمئنا در یک طرح خرید پیوند شرکت داشته اند.

2. مزارع محتوایی راه حل بعدی برای شناسایی بک لینک بد

دامنه infanttoddlerspecialistgroup دات کام، بسیار شبیه “مزرعه محتوا” معمولی است – سایتی که صرفاً برای قرار دادن پیوند در مقالات با کیفیت پایین ساخته شده اند.

شناسایی بک لینک بد

بار دیگر مقالاتی کاملاً نامرتبط مشاهده می کنیم. در بالای وبلاگ، یک مقاله دستور العمل وجود دارد، و وقتی پایین می رویم مقاله ای را با موضوع “راه حل های گرمایش مقرون به صرفه” مشاهده می کنیم.

در این مقاله دو پیوند با همان متن لنگر یکسان وجود دارد: “central heating boiler replacement”. هر دو پیوند به صفحات تجاری درباره گرمایش مرکزی لینک داده اند.

راه حل: در این مواقع نیز باید لینک های دریافتی را دیس اوو کرد. مخصوصا به دلیل اینکه از یک متن لنگر تجاری هم استفاده شده است.

چگونه این نوع بک لینک های اسپم را شناسایی کنیم: به دنبال متن لنگر حاوی کلمات کلیدی در فایل اکسل خود بگردید و سپس دامنه های پیوند را اسکن کنید. به مواردی که کاملاً به محتوای سایت مرتبط نیستند توجه کنید. به عنوان مثال، اگر من در حال بازبینی پروفایل بک لینک این وب سایت گرمایشی بودم، مطمئناً به پیوندی که در آن وجود دارد و از یک دامنه درباره کودکان نوپا گرفته شده است توجه می کردم!

3. صفحات پیوندها

سایت karmadi دات کام یک نمونه معمولی از صفحه پیوندها است. پیوندهای موجود در این نوع صفحات لزوماً هزینه ای برای دریافت آن ها پرداخت نشده است، اما مطمئناً طبیعی نیستند. این سایت ممکن است سایت تبادل لینک باشد. به یاد داشته باشید که گوگل هنگام تبادل لینک نیز اخم می کند.

راه های شناسایی صفحات پیوندها

با این وجود لینک های زیادی در این صفحه وجود دارد که مربوط به سگ ها است. اگر یکی از آن پیوندها به وب سایت مشتری هدایت شود، چه کاری انجام می دهید؟

راه حل: باز هم راه حل دیس اوو کردن است. کاملاً واضح است که بسیاری از این پیوندها اصلاً طبیعی نیستند. بنابراین شما در معرض خطر قرار دارید.

نحوه شناسایی بک لینک بد از نوع  صفحات پیوندها: به فایل اکسل خود مراجعه کنید به دنبال URL های پیوند دهنده یا عناوین صفحه ای باشید که حاوی کلمه “پیوند (link)” یا “پیوندها (links)” هستند.

4. پروفایل های جعلی کاربران

نوع بعدی از پیوندی که می خواهیم بررسی کنیم، آنهایی هستند که در پروفایل های جعلی کاربران قرار داده شده اند.

در زیر می توانیم پروفایل کاربری را مشاهده کنیم که دارای متن لنگر از نوع کلمات کلیدی است و به سایت های مختلف اشاره دارد.​

پروفایل های جعلی کاربران

به عنوان مثال، پیوندی با متن لنگر ‘require’ وجود دارد. این کلمه به یک وب سایت دیکشنری اشاره دارد که دارای صفحه ای در مورد کلمه “Require” است. واضح است که یک وب سایت فرهنگ لغت می خواهد برای این کلمه کلیدی خاص رتبه بگیرد، بنابراین برای آن هزینه پرداخت کرده است.

راه حل: کاملاً واضح است که این یک پروفایل کاربری قانونی نیست و فقط با هدف قرار دادن پیوندها برای دستکاری الگوریتم گوگل ایجاد شده است.

چگونه این نوع پیوند های مخرب را شناسایی کنیم: در URL بک لینک دنبال عبارت “user” یا “user-profile” بگردید.

5. وبلاگ نویسان

هنگامی که به یک وبلاگ نویس پول پرداخت می کنید تا پیوندی به وب سایت شما بسازد، بسیار مهم است که به درستی آن را ایجاد کند. هرگونه پیوندی باید دارای ویژگی
 rel = “sponsored” یا rel = “nofollow” باشد.

وبلاگ نویسان

وبلاگ alisonathome نمونه واضحی از وب سایت دارای پیوندهایی است که دستورالعمل های گوگل را نقض می کند. همچنین در آن مقاله هایی وجود دارد که برای مثال شامل هفت پیوند به همان وب سایت است که همه:

راه حل: بدون تردید دیس اوو کنید.

 

نحوه شناسایی بک لینک بد در این گروه: به لیست دامنه های پیوند دهنده برای یافتن لیست “بلاگها” یا نام افراد نگاه کنید (بسیاری از وبلاگ نویسان نام خود را در دامنه خود قرار می دهند). برای صرفه جویی در فیلتر کردن نامحدود برای نام افراد، می توانید از دستور Regex در گوگل برای سرعت بخشیدن به این کار استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

نسبت لینک nofollow در مقابل dofollow چقدر باشد تا سئو عالی داشته باشیم

6. پیوندهای سایت

اکنون به اهمیت مکان پیوند می پردازیم. جایی که پیوند روی صفحه قرار می گیرد مهم است.

دستیابی به بک لینک در موقعیت برجسته سایت مانند منو ناوبری اصلی، نوار کناری یا پاورقی سایت – معمولاً یک نشانه قوی است که برای آن پیوند پول پرداخت شده است.  دستیابی به چنین پیوندهایی به طور طبیعی نادر است، و بنابراین به طور معمول نشانه ای از یک طرح ایجاد پیوند است.

پیوندهای نوار کناری

این سایت که در عکس مشاهده می کنید مثالی از پیوندهای (به طور بالقوه پرداخت شده) در یک نوار کناری است.

پیوندها به چند دلیل مشکوک به نظر می رسند:

راه حل: در این حالت می توان کل پروفایل بک لینک سایت را در نظر گرفت. اگر به طور کلی تعداد لینک های با این خصوصیت در آن کم باشد، آن را دیس اوو نمی کنیم. با این حال، اگر مثالهای بی شماری از تاکتیک های ایجاد لینک در آن وجود داشته باشد مطمئناً باید احتیاط کنیم.

اگر هنوز در دیس اوو کردن آن تردید دارید بهتر است از خود بپرسید اگر یک کارمند Google این سایت را بصورت دستی بررسی کند چه تصمیمی راجع به آن می گیرد.

پیوندهای پاورقی

از بسیاری جهات، پیوندهای پاورقی می توانند متداول ترین نوع پیوندهای پرداخت شده در سراسر سایت باشند. دلیل این امر این است که کمتر در دید کاربران قرار دارند، بنابراین دارندگان سایت تمایل بیشتری برای قرار دادن پیوندها در این بخش از سایت دارند.

نشانه های پیوندهای پاورقی که باید دیس اوو شوند:

راه حل: اگر این پیوند پولی نیست، پس چیست! قطعا آن را دیس اوو کنید.

 

نحوه شناسایی بک لینک بد در این گروه

نرم افزارهایی مانند Kerboo وجود دارند که به شما می گویند آیا بک لینک در قسمت ناوبری، پاورقی یا ستون کناری صفحه سایت وجود دارد. به نظر نمی رسد که ابزارهای دیگری مانند Majestic و Ahrefs این اطلاعات را ارائه دهند، اما شاید ابزارهای دیگری نیز در این زمینه وجود داشته باشد.

7. پیوندهای دایرکتوری

در گذشته دستیابی به پیوندهای دایرکتوری یک روش کاملاً رایج بود که توسط سئوکاران برای دستکاری الگوریتم گوگل استفاده می شد.

این روش به طور کلی از بین رفته است، به خصوص که گوگل رسماً اعلام کرده است که “دایرکتوری های با کیفیت پایین یا پیوندهای سایت بوک مارک” نادرست در نظر گرفته می شوند.

با این حال به اصطلاح ” کیفیت پایین ” توجه داشته باشید. پیوندهای دایرکتوری ذاتاً بد نیستند و در بعضی موارد در واقع یک روش کاملاً قانونی برای ایجاد پیوند به سایت شما هستند.

پیوندهای دایرکتوری

وب سایتی که در شکل بالا مشاهده می کنید، نمونه بارزی از یک دایرکتوری با کیفیت پایین است و کاملاً واضح است که صرفاً به منظور ایجاد لینک ایجاد شده است.

این سایت کلیه معیارهای یک دایرکتوری با کیفیت پایین را برآورده می کند:

راه حل: دیس اوو کردن!

نحوه شناسایی بک لیک بد در این گروه: در نام دامنه به دنبال «directory»، «dir» یا «webdir» بگردید.​

سخن آخر

در این مقاله هفت مثال از لینک های اسپم بی کیفیت که باید در حسابرسی به لینک ها از آن ها صرف نظر کرد، بررسی شد. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید باشد و تصمیم گیری در مورد دیس اوو کردن یا نکردن پیوندها را برای شما راحتتر کرده باشد. از مطالعه شما بسیار متشکریم.